اخبار

مشهد میزبان دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان کشور است

مشهد میزبان دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان کشور است
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه مشهد یکی از مهمترین قطب های قرآنی کشور است، افزود: در سال 2017 مشهد میزبان دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان کشور است.

محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی در مشهد گفت:حضور قرآن در زندگانی باعث رونق بخشی به جسم و روح شده و سبب می شود تا زندگانی فردی دچار تحول شده از این جهت در احادیث و روایاتی که از پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین(علیه السلام) نقل نموده اند تلاوت قرآن توصیه اکید شده است.

وی افزود:به برکت وجود مضجع نورانی حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) مشهد همواره یکی از مهمترین قطب های قرآنی در سطح ملی و بین المللی بوده و توانسته با پرورش استعدادهای ناب قرآنی در جهت ترویج فرهنگ قرآن خوانی و تربیت حافظین و قاریان قدم بردارد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه در سراسر کشور بیش از 22 هزار کانون فرهنگی هنری در حال فعالیت است، اظهار داشت:کانون های فرهنگی هنری مساجد یک نهاد فرهنگی و قرآنی می باشد و پرورش و آموزش استعدادهای قرآنی از مهم ترین فعالیت هایی است که انجام می دهد.

عبداللهی با بیان اینکه بیش از 1700 کانون در سطح استان خراسان رضوی وجود دارد، ادامه داد:جشنواره قرآنی مدهامتان که توسط ستاد عالی کانون های مساجد کشور برگزار می شود با گذراندن یازده دوره جایگاه بسیار بالایی در بین جشنواره های قرآنی کشور پیدا نموده است.

وی با تاکید بر وجود ظرفیتهای قرآنی در سطوح بالا در مشهد، ادامه داد:با توجه به توانمندی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی و تصمیم ستاد عالی کانون های مساجد کشور دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان کشور در سال 2017 که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است برگزار می شود.

۱ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید