اخبار

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: انجمن هنرهای نمایشی بازوی اجرایی قوی تئاتر در خراسان رضوی است

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی: انجمن هنرهای نمایشی بازوی اجرایی قوی تئاتر در خراسان رضوی است
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به استقلال انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی تاکید کرد.
مهندس افشین تحفه گر در اولین نشست خود با هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی عنوان کرد: استقلال انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از دغدغه های معاونت هنری سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می باشد. سیاست ها و اهداف انجمن براساس آئین نامه مشخص است و باید انجمن بر طبق آن انجام وظیفه کند.
وی افزود: انتخاب دوستان هنرمندم در هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی  توسط گروه های نمایشی، خوب و حاوی پیام های متعددی است که یکی از آنها اهمیت دادن و رونق بخشی به اقتصاد تئاتر و کمک به معیشت هنرمندان است.
تحفه گر با بیان اینکه انجمن هنرهای نمایشی بازوی اجرایی قوی بسیار تئاتر در خراسان رضوی است، در ادامه خاطرنشان کرد: اعلام می کنم معاونت هنری تمام قد پشتیبان انجمن خواهد بود. این انجمن کارهای خوبی در سال ۹۵ انجام داده است و با توجه به توانمندیهای تئاتر مشهد و استان و همچنین حضور هنرمندان بزرگ استان در تئاتر کشور، مسئولیت معاونت هنری و نیز انجمن هنرهای نمایشی را سنگین تر می شود.
وی با تاکید به حمایت از تئاتر در شهرستان ها گفت: فروش اینترنتی بلیط تئاتر یک حرکت ارزشمند است و باید ادامه یابد و انعکاس خبری بیشتری داشته باشد و حتی تئاترهای شهرستان نیز بتوانند از این فروش اینترنتی بهره مند شوند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: معتقدیم که حرکت هنر و پیشرفت آن بستگی به اقتصاد هنر دارد. تهیه و تدوین طرحی بایسته جهت اقتصاد تئاتر و عملی شدن آن از اهداف ماست.
وی بااشاره به اینکه امیدوارم سال ۹۶ گام های محکم و قوی و رویداد های بزرگ تری انجام شود، عنوان کرد: برگزاری شایسته جشنواره تئاتر فجر استانی حرکتی بسیار خوب است و امسال این رویداد امیدواریم با بهترین کیفیت برگزار خواهد شد.
همچنین «تهیه منابع مالی و حمایت از هنرمندان شهرستان درسطح استان»، «تاسیس تماشاخانه های تئاتر با مشارکت بخش خصوصی در تمامی شهرهای استان»، «دوری از حاشیه ها»، «نگاه ویژه به تئاتر شهرستان» و «حل مشکلات مالی انجمن استان» از مهمترین سخنان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این نشست بود.
در این نشست سید جواد اشکذری، رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی، گزارشی از ۵ ماه فعالیت این انجمن را ارائه داد و تاکید بر برگزاری نشست هایی برای موضوعاتی چون «تئاتر شهر مشهد»، «برگزاری جشنواره تئاتر فجر استانی در مشهد» و نیز«برگزاری نشست هنرمندان پیشکسوت تئاتر خراسان رضوی» در دفتر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی کرد.
همچنین محمد حسن زاده، نایب رئیس انجمن استان درباره واگذاری تالارهای نمایشی در شهرستان ها به بخش خصوصی و لزوم هماهنگی و پیگیری جهت واگذاری آن به خود هنرمندان مطالبی ارائه کرد.
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید