اخبار

با حضور مدیر کل ارشاد خراسان رضوی، پنجمین نمایشگاه کشوری دو سالانه تذهیب‌های قرآنی افتتاح شد

با حضور مدیر کل ارشاد خراسان رضوی، پنجمین نمایشگاه کشوری دو سالانه تذهیب‌های قرآنی افتتاح شد
همزمان با فرخنده میلاد باسعادت حضرت پیامبر رحمت(ص) و امام‌صادق(ع) پنجمین نمایشگاه کشوری دو سالانه تذهیب‌های قرآنی در نگارخانه رضوان موسسه آفرینش‌های هنری آستان‌قدس رضوی افتتاح شد.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور سیدسعید سرابی؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمد کاظم دبیری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد و جواد آرین‌منش؛ عضو شورای عالی فرهنگی آستان ‌قدس رضوی و جمعی از مدیران و هنرمندان استان گشایش یافت.

به گفته مدیر نگارخانه رضوان در این دوسالانه که یکی از مهمترین و بزرگترین رویدادهای هنری جهان اسلام است، 315 هنرمند با 465 اثر شرکت کرده‌اند که از مجموع آثار رسیده تعداد 175 اثر به نمایشگاه راه پیدا کرده است.

محمد ظریف صدر با اشاره به برگزاری نمایشگاه در سه بخش هنری مختلف تاکید کرد: آثار به صورت تفکیک شده در 3 بخش به نمایش در خواهد آمد، بخش اول بخش تذهیب‌های قرآنی است که با 71 اثر اولین قاب برنامه‌های نگارخانه را به خود اختصاص داده که به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت و در اختتامیه این نمایشگاه، کارگاه تخصصی تذهیب‌های قرآنی با حضور یکی از اساتید مطرح کشوری استاد تنکابنی برگزار خواهد شد.

 مدیر نگارخانه رضوان تصریح کرد: هفته دوم نمایشگاه هنر گل و مرغ به نمایش در خواهد آمد و در پایان و اختتامیه این نمایشگاه نیز کارگاه تخصصی گل و مرغ با حضور استاد مطرح کشوری استاد قزی در نگارخانه رضوان برگزار خواهد شد.

ظریف در ادامه گفت: هفته پایانی و هفته سوم نگاره های قرآنی و تشعیر با 42 اثر به نمایش در خواهد آمد و در اختتامیه این نمایشگاه که در 18 دی ماه برگزار خواهد شد کارگاه تخصصی نگارگری با حضور استاد یساولی برگزار می شود.

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید