اخبار

رییس انجمن نمایش خراسان رضوی: رونق اقتصاد تئاتر قوچان دور از دسترس نیست

رییس انجمن نمایش خراسان رضوی: رونق اقتصاد تئاتر قوچان دور از دسترس نیست
نشست هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با هنرمندان تئاتر قوچان و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در قوچان برگزار شد.

در این نشست ابتدا هنرمندان تئاتر قوچان به طرح دغدغه ها و دیدگاه های خود پرداخته و ضمن بیان مشکلات و چالش های موجود مطالبات خود از انجمن هنرهای نمایشی استان را عنوان کردند.

در ادامه رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با تاکید بر همدلی هنرمندان تئاتر قوچان، گفت: تئاتر قوچان همواره برای تئاتر خراسان اهمیت فراوانی داشته و هیچ گاه تاریخ تئاتر استان افتخارآفرینی هنرمندان این شهر را فراموش نخواهد کرد.

سید جواد اشکذری با بیان اینکه وضعیت فعلی تئاتر قوچان مناسب نیست، گفت: تئاتر قوچان با توجه به پیشکسوتان باسابقه و جوانان فعالی که دارد باید دارای حداقل 5 گروه تئاتر باشد که متاسفانه در خصوص ثبت گروه های تئاتر در این شهرستان اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: سایت استقرار گروه های تئاتر کشور باز خواهد شد و امیدواریم با ثبت گروه هایتان بتوانیم شاهد ایجاد انجمنی پویا در قوچان باشیم. هویت بخشی به گروه های تئاتر از اهداف تئاتر استان به شمار می آید.

این هنرمند افزود: طبق اساسنامه انجمن هنرهای نمایشی کشور شهرستانی می تواند انتخابات برگزار کند که بیش از 5 گروه تئاتری ثبت کرده باشد. بنابراین رئیس دفتر تئاتر قوچان به زوی از سوی انجمن تئاتر استان معرفی می گردد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با اشاره به مساعدت برای تهجیز امکانات نوری سالن تئاتر قوچان، خاطرنشان کرد: بسته های فیلم و کتابی را برای تمام شهرستان های استان از جمله قوچان ارسال خواهیم کرد.

اشکذری با تاکید بر اقتصاد تئاتر قوچان که دور از دسترس هنرمندان این شهر نیست، گفت: به زودی سالن تئاتر در این شهرستان به انجمن اختصاص خواهد پیدا کرد و امیدواریم با راه اندازی فروش اینترنتی و رفع موانع تولید و اجرا شاهد رونق اقتصاد تئاتر قوچان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه آثار با کیفیت هنرمندان تئاتر قوچان را در مشهد اجرا خواهیم گذاشت، گفت: امیدواریم بتوانیم جشنواره تئاتر با مضمون و موضوع خاصی با کمک هنرمندان و مسئولان تئاتر قوچان در این شهر برگزار کنیم.

در این نشست چند ساعته علیرضا اسدی و علی روحی اعضای هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان و رئیس و معاونت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قوچان نیز حضور داشتند.

۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید