اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:افتتاحیه مشهد 2017 با حضور 150 میهمان خارجی برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:افتتاحیه مشهد 2017 با حضور 150 میهمان خارجی برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی ها برای برگزاری مراسم افتتاحیه مشهد 2017 با حضور بیش از 150 میهمان خارجی در مشهد در دست انجام است و تا کنون برنامه ریزی خوبی در این حضور صورت گرفته است.

سید سعید سرابی در جلسه شورای هماهنگی با بخشهای تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستادهای پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 در استانداری خراسان رضوی افزود: برنامه های متعدد ملی و بین المللی با تاکید استاندار و پیگیری های مسئولان مختلف استان به مشهد منتقل شده و برگزار می شود.

سرابی در ادامه بر تمرکز بر جریان رسانه ای در بحث رویداد مشهد 2017 تاکید کرد و گفت: باید برنامه ریزی ها و اقدامات در راستای برگزاری نشست اصحاب و مدیران رسانه های کشور پیرامون رویداد مشهد 2017 که نهم و دهم آبانماه برنامه ریزی شده باقوت و قدرت برگزار و در این زمینه اقدامات و تعاملات و هماهنگی های لازم انجام گیرد.

در این جلسه محمد کاظم دبیری مسوول دبیرخانه مشهد 2017 گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد و گفت: 300 برنامه از دستگاههای مختلف دریافت شد که در نهایت 100 برنامه رویدادی مصوب شد که در سه اولویت مقرر شد در سال 2017 در مشهد اجرا شود همچنین هفته نگار شامل 52 هفته تدوین شده است.

وی اظهار داشت: همایش مدیران رسانه ها نهم و دهم آبان ماه با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد برگزار می شود.

در ادامه جلسه میرزاییان نماینده ستاد شهری برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام و کنفرانس مدیریت و برنامه ریزی شهری و افتتاح خط دو قطار شهری را از جمله اقدامات شهری و شهرداری برای این این ایام دانست.

وی بر هم افزایی دستگاهها برای برگزاری فعالیتهای موثر در 2017 تاکید کرد.

در این جلسه نماینده ستاد عمرانی مشهد 2017 از پیگیری و اجرای 107 پروژه عمرانی در 2017 خبر داد.

حجت الاسلام ملکوتی تبار نماینده ستاد بین الملل گفت: در حوزه بین الملل دو نوع برنامه داریم برنامه هایی که مجری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که  ده عنوان برنامه را پیگیری می کنیم و برنامه هایی که با سایر دستگاهها همکاری داریم.

وی برگزاری 8 هفته فرهنگی 8 کشور در مشهد، نمایشگاه نسخ خطی قرانهای نفیس در کشورهای اسلامی،همایش فراگیران زبان فارسی، همایش رایزنان فرهنگی، نشست بین المللی گفتگوی ادیان از برنامه هایی است که در حال پیگیری برای اجرای آن هستیم.

در این جلسه حسین اکبری مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی خواستار تکمیل کتابخانه مرکزی مشهد در سال 2017 شد.

۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۸:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید