اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: برنامه ریزی مناسب اوقات فراغت مصداق مبارزه با جنگ نرم است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: برنامه ریزی مناسب اوقات فراغت مصداق مبارزه با جنگ نرم است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: برنامه ریزی مناسب اوقات فراغت مصداق مبارزه با جنگ نرم است

سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در مراسم اختتامیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های مساجد در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت خراسان رضوی نماز را پیشانی فعالیت های دستگاه های فرهنگی خواند و اظهار داشت: هیچ کاری مهمتر از ترویج فرهنگ نماز سراغ ندارم چه شایسته است که با بهره گیری از ابزار هنر و نیز ظرفیت عظیم کانون های مساجد در ترویج این امر الهی همت کنیم.

وی ادامه داد:انتظار میرود مدیر فرهنگی در این راستا تلاش کند چرا که ما ماموریتی بزرگتر از این نداریم.
وی تصریح کرد: کانون های مساجد باید اولویت و محور برنامه های خود را توجه به مسایل اموزشی و دینی نماز کنند.
وی گفت:برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از مصادیق مبارزه با جنگ نرم است.
در ادامه این مراسم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هندی مساجد، ایجاد نشاط معنوی در بین مردم را محور مهم فعالیت های این کانون ها برشمرد و اظهار کرد: برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با در نظر گرفتن محوریت مذکور، ذائقه مخاطب و میزان تاثیرگذاری در اقشار مختلف مردم برنامه ریزی و اجرا کنند.
وی گفت: جامعه ما در سرازیری تحول است و در این شرایط نمی توان نسبت به فرهنگ بی تفاوت بود بنابراین ایجاد نشاط معنوی و ارتقای سطح فرهنگ در جامعه باید توسط ظرفیت بزرگ کانون های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه قرار گیرد تا در نتیجه مشکلات مختلف جامعه رفع شود.
مسول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد با تاکید بر اینکه یک هزار و 700 کانون مساجد در این استان وجود دارد بیان کرد: امسال 10 هزار برنامه اوقات فراغت در 923 پایگاه اوقات فراغت خراسان رضوی برگزار شد که از این میزان 160 پایگاه ویژه در طرح اوقات فراغت فعال بودند.
عبداللهی اضافه کرد: 2 هزار و 841 برنامه نشاطی، 967برنامه اموزشی، یک هزار 134 برنامه فراغتی، 24 برنامه اموزشی، 579 برنامه قرانی و 254 مسابقه قرانی تنها بخشی از این 10 هزار برنامه را تشکیل می دهند.
وی تاکید کرد: مردم متولی فرهنگ در جامعه هستند و در این راستا کانون های مساجد و دستگاه های دولتی نقش هدایت و حمایت را دارند.
وی به لزوم تولیدات فرهنگی هنری در کانون های مساجد همچون تولید کتاب، تئاتر و نمایشنامه تاکید کرد و افزود: تجهیز کتابخانه های کانون های مساجد می تواند توسط مردم صورت گیرد و از سوی مسئولان حمایت شود.
در پایان این مراسم از فعالان برتر نمازاداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ونیز کانون های فرهنگی هنری مساجد برتر در حوزه اوقات فراغت تقدیر شد.
۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید