اخبار

دوره آموزشی کارآفرینی در هنر در گناباد برگزار می شود

دوره آموزشی کارآفرینی در هنر در گناباد برگزار می شود
اولین نشست هنرمندان شهرستان گناباد با محور «اقتصاد هنر» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناباد و با مشارکت اداره میراث فرهنگی، مرکز فنی حرفه ای و اداره بهزیستی در محل دیزل شرق برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، هدف از این نشست بررسی راهکارهایی جهت اقتصادی کردن فعالیت های فرهنگی هنری و برنامه ریزی برای ساماندهی، بازاریابی، عرضه و فروش در حوزه تولیدات هنری بود.

مهمترین محورهای مطرح شده در این جلسه خودباوری و اعتماد به نفس هنرمندان به عنوان مهمترین رکن تولیدات هنری، شناخت حوزه های مختلف تجاری و بازاریابی حتی خارج از شهرستان، استفاده از پتانسیل و ظرفیت گردشگری شهرستان در راه فروش آثار هنری، لزوم ایجاد بازار، بازارچه و محل فروش آثار هنری در شهرستان، فرهنگ سازی بین مردم شهرستان مبنی بر ایجاد علاقه و ارج گزاری و خرید آثار هنری، بود.

در این جلسه حمیدرضا مهدوی مقدم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر شفیعی عضو محترم شورای شهر، شناسایی رییس محترم میراث فرهنگی، حسین نژاد رییس محترم اداره بهزیستی، علیخانی رییس محترم مرکز فنی حرفه ای در زمینه اقتصاد هنر به ایراد سخن پرداخته و پس از آن هنرمندان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

در پایان مقرر گردید، مرکز فنی حرفه ای یک دوره 40 ساعته با محور کارآفرینی در هنر برگزار نماید و پس از آن با تشکیل کارگروه اقتصاد هنر راه های تجاری سازی محصولات هنری بررسی و عملیاتی گردد.

۲۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید