اخبار

مدیرکل امور چاپ: پیگیر ایجاد موزه چاپ در مشهد هستیم

مدیرکل امور چاپ: پیگیر ایجاد موزه چاپ در مشهد هستیم
مدیرکل امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: ایجاد موزه چاپ در مشهد را بررسی و پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمود برازش مدیرکل چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص ایجاد موزه چاپ در سال 2017 در مشهد گفت: مشهد از دیرباز یکی از پیشگامان حوزه نشر و چاپ در کشور بوده که می طلبد این شهر دارای موزه ای با این عنوان باشد.

وی ادامه داد: استانداری خراسان رضوی و میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری و شهرداری مشهد نسبت به تامین مکان اقدام نمایند و این اداره تامین تجهیزات را به عهده خواهد گرفت.

برازش تصریح کرد: ضروری است در این موزه سیر تحول چاپ، داشته باشیم تا جامعه با صنعت چاپ و نشر استان آشنا شوند.

مدیرکل امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ادامه داد: زمینی که برای این موزه درنظر گرفته می شود، حداقل بالغ بر 600 مترمربع فضای سرپوشیده داشته باشد و عرصه ای روباز برای دستگاه های بزرگ چاپ باشد.

برازش در پایان سخنان خود تاکید کرد: استان خراسان رضوی پتانسیل لازم را به جهت دارا بودن تجهیزات، محصولات چاپ و تنوع آن و نیز نیروهای متخصص و کارآمد داراست این تمایز مارا بر آن دارد که در سال 2017 که این شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی نام گرفته شاهد ایجاد موزه چاپ باشیم .

در ادامه سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر ضرورت پیگیری این مهم در سال 2017 تاکید کرد و افزود: ضروری است با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی این موزه در مشهد اقدام کنیم که این مستلزم همکاری استانداری، شهرداری، میراث فرهنگی و گردشگری استان است.

وی ادامه داد: ما ظرفیت لازم را به لحاظ نرم افزاری و تجهیزات در مشهد داریم و از این منظر مشکلی وجود ندارد همچنین در بخش خصوصی نیز اتحادیه صنعت چاپ و ناشران استان اعلام آمادگی کردند.

۲۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید