اخبار

کتابخانه های کانون های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر ارزش های نظام تبدیل شود

کتابخانه های کانون های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر ارزش های نظام تبدیل شود
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه مهمترین کتابخانه های صدر اسلام و بعد از آن کتابخانه های مساجد بودند، افزود: کتابخانه های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر و پاسداشت ارزش های نظام تبدیل شود.

محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی در دوره آموزشی کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره به اینکه کتابخانه های مساجد بواسطه ترویج مطالعه و فرهنگ سازی دارای اهمیت است، افزود: بحران اقتصادی، سیاسی و بحران اخلاقی و فرهنگی همیشه بشر را مورد تهدید قرار می دهند.

وی با بیان اینکه بحران اقتصادی و سیاسی ممکن است برای هر ملت و کشوری پیش بیاید اما این بحران ها گذرا است، ادامه داد:آن بحرانی که بسیار خطرناک است و هویت یک ملت را می تواند تغییر دهد بحران اخلاقی و فرهنگی است که کتابداران کتابخانه های کانون های مساجد در جبهه مقابله با این بحران قرار دارند.

عبداللهی با اشاره به اینکه دشمن از راه فرهنگی زمینه نفوذ خود را فراهم می کند، اظهار داشت:یکی از بخش های مهمی که برای مقابله با بحران فرهنگی و اخلاقی می توان در آن فعالیت کرد حوزه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی حوزه فعالیت کتابخانه های کانون های مساجد را فراتر از ارائه خدمات کتاب دانست و افزود:یکی از مکانهایی که می تواند برای مقابله با آسیب های اجتماعی، مسائل دارای اهمیت برای نظام و ترویج ارزش ها برنامه ریزی کند کتابخانه های مساجد هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و تولید محتوا هم می تواند در حوزه کتابخانه های کانون های مساجد انجام شود، گفت:کتابخانه های کانون های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر و پاسداشت ارزش های نظام مقدس جمهورس اسلامی تبدیل شود.

عبداللهی با اشاره به اینکه باید بخش عمده ای از فعالیت کانون های مساجد کتابخوانی است، افزود: استعدادها و ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کتابخوانی استان وجود دارد و یک فرد مسجدی باید با کتاب مانوس باشد .

گفتنی است در دوره آموزشی کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی 95 مجوز کتابخانه به کتابداران اهدا گردید.

۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید