اخبار

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی بر همکاری این اداره کل با نیروی انتظامی تاکید کرد

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی بر همکاری این اداره کل با نیروی انتظامی تاکید کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی بر همکاری و تعامل این اداره کل با نیروی انتظامی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در خصوص رابطه این اداره کل با نیروی انتظامی گفت: این اداره کل در حوزه های اجتماعی و فرهنگی با نیروی انتظامی رابطه تنگاتنگی دارد، حضور در کمیته ها و کارگروههای مشترک در حوزه فرهنگی و اجتماعی، حفظ امنیت برنامه های فرهنگی و هنری از جمله مواردی است که نیروی انتظامی با این اداره کل همکاری دارد.

وی در رابطه با وظایف نیروی انتظامی و ایجاد امنیت در جامعه اظهار داشت: ایجاد امنیت در جامعه از مهمترین وظایف نیروی انتظامی است، تامین امنیت اجتماعی یکی از مواردی است که نیروی انتظامی به آن اهتمام ویژه دارد در پناه آرامش و امنیت است که جامعه می تواند پیشرفت کند و احساس آرامش و امنیتی که امروز مردم دارند علیرغم جنگ ها و آشوبهایی که فرای مرزهای ماست مرهون زحمات نیروی انتظامی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص نقش متقابل سازمان شما و نیروی انتظامی در بحث فرهنگ سازی گفت: ترویج دین، اخلاق و رفتار اسلامی، تربیت صحیح و انجام کارهای فرهنگی در كنترل آسیب های اجتماعی موثر است، در حوزه آسیب های اجتماعی و تهاجم فرهنگی، همفکری و همکاری همه دستگاههای فرهنگی کشور و به ویژه افزایش تعامل میان فراگیرترین دستگاه فرهنگی کشور با نهادهایی چون نیروی انتظامی می تواند در شناسایی و مقابله فرهنگی با این تهدیدات موثر واقع شود.

وی  تعامل و همکاری دستگاهها با نیروی انتظامی را در حوزه امنیت موثر دانست و افزود: در حوزه امنیت مکانها و برنامه های فرهنگی نیروی انتظامی کمک خیلی خوبی می تواند به حوزه فرهنگ و هنر داشته باشد، استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و هنری می تواند در اعتماد سازی مردم نسبت به نقش نیروی انتظامی موثر باشد همچنین در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

سرابی ادامه داد: یکی از ظرفیتهای خوبی که استان خراسان رضوی داراست ظرفیت رسانه ای است با توجه به این که رسانه ها در افزایش آگاهی مردم در جرایم اجتماعی و در فرهنگسازی و افزایش امنیت اجتماعی می تواند نقش موثر داشته باشند نیروی انتظامی می تواند با تعامل با این حوزه در افزایش امنیت اجتماعی بکوشد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در تعامل با نیروی انتظامی بیان داشت: به‌همین منظور رسانه‌ها باید دغدغه‌ها و مشکلات مردم، نخبگان حوزه و دانشگاه را شناسایی کرده و آنها را به مسئولان مربوطه انتقال دهند تا مسئولان بتوانند در راستای رفع آنها اقدام کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خوشبختانه نیروی انتظامی خراسان رضوی تعاملات خوبی با رسانه ها دارد که ثمره این تعامل به خوبی در فضای جامعه مشهود است.

وی افزود: با توجه به گسترش فضاهای مجازی و شکل گیری جرایم در این فضاها و این که پایه برخی از جرایم در فضای مجازی است، دروغ‌ها و شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می شود گاهی اوقات میتواند شهر یا حتی کشوری را درگیر خود می‌کند در این حوزه می توان با تعامل و فرهنگسازی دستگاههای فرهنگی به امنیت جامعه کمک کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پایان با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به حافظان نظم و امنیت ، از تلاشهای ارزنده و عملکرد مؤثر کلیه فرماندهان، مسئولان و آحاد کارکنان ناجا به ویژه فرمانده نیروی انتظامی در خراسان رضوی که با تدبیر شایسته و استعانت از درگاه خداوند متعال  توانستند با تعهد، علاقه و پشتکار، جایگاه امنیت استان را ارتقاء دهند، تقدیر و تشکر می نمایم.

۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید