اخبار

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی: نیشابور برای برگزاری نمایشگاه کتاب آمادگی لازم را دارد

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی: نیشابور برای برگزاری نمایشگاه کتاب آمادگی لازم را دارد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شهرستان نیشابور برای برگزاری هجدهمین نمایشگاه کتاب ناشران آمادگی لازم را دارد.

سید سعید سرابی در نشست کمیته مشورتی ناشران خراسان رضوی در خصوص برگزاری هجدهمین نمایشگاه کتاب در نیشابور افزود: با عنایت به مساعدت موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران، ناشران مطرح ملی در هجدهمین نمایشگاه کتاب ناشران در نیشابور حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: اکثر ناشران در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب در مهرماه ابراز مخالفت کردند ما نیز با عنایت به بررسی های کارشناسی انجام شده این نمایشگاه را در آبان ماه برگزار خواهیم کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از همراهی اتحادیه تعاونی ناشران خراسان رضوی با برگزاری این نمایشگاه در نیشابور تقدیر کرد و افزود: برگزاری یک نمایشگاه قوی مستلزم همراهی و همکاری همه بخش ها می باشد امیدواریم با همراهی که ناشران خراسان رضوی با این نمایشگاه در نیشابور دارند شاهد نمایشگاه با کیفیت و پرباری در پایتخت کتاب ایران باشیم و این اتفاق فرهنگی بزرگ منجر به تقویت عنوان پایتخت کتاب ایران شود.

سرابی افزود: برگزاری موفق نمایشگاه کتاب در نیشابور این را به مطالبه مردم تبدیل می کند و باعث می شود این مهم در تقویم نمایشگاههای کتاب ثبت شود.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه کتاب جهان اسلام در مشهد خبر داد و اظهار داشت: مقدمات برگزاری این نمایشگاه فراهم شده است و هفته آینده جلسه ای در خصوص برگزاری این نمایشگاه در تهران برگزار می شود.

در این جلسه مهدی نصیرزاده رییس اتحادیه تعاونی ناشران خراسان رضوی از ایده برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان ها از جمله نیشابور حمایت کرد و  با بیان اینکه نمایشگاه کتاب یک فعالیت فرهنگی، اقتصادی است افزود: باید نمایشگاه کتاب به سوی حرفه ای شدن پیش رود تا بتوان از حضور ناشران برجسته کشور و بین الملل استفاده کرد.

وی نمایشگاه کتاب را ویترینی از تازه های کتاب خواند و افزود: انتظار می رود برای نمایشگاه کتاب مشهد در سال 2017 فکری نو کرد و با استفاده از همه نظرات میزبان این رویداد باشیم.

رییس تعاونی ناشران خراسان تاکید کرد: در نمایشگاه کتاب ناشران در سال 2017 ، باید از اتحادیه ناشران ایران کمک بگیریم تا بتوانیم با همکاری آنها از ظرفیت پایتخت فرهنگی بهره برد.

در ادامه دکترمهدی شریفی مدیر انتشارات صالح برگزاری هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب در نیشابور را کاری فاخر خواند و افزود: با توجه به اینکه منطقه باغرود منطقه ای بسیار خوبی به لحاظ دارا بودن امکانات اسکان و پذیرایی است ضروری است با تعریف برنامه های خاص برجذابیت آن کوشید.

در ادامه منوچهر ایمانی مدیر انتشارات نشر سخن گستر بر اطلاع رسانی مناسب هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب در نیشابور تاکید کرد.

در ادامه احمد یزدانجو مدیر انتشارات یاس تصریح کرد: باید با تبلیغات مناسب، ارائه برنامه های فرهنگی و هنری برای سنین مختلف، برگزاری نشست هایی با حضور نویسندگان مطرح کشور، نمایشگاه کتاب نیشابور را برگزار کنیم.

در ادامه این نشست ایوبی فر یکی دیگر از ناشران برپایی نمایشگاه کتاب در شهرستان نیشابور را کاری ارزشمند خواند و افزود: نیشابور از دیرباز مهد فرهنگ و علم بوده است و این برای استان ما امتیاز خوبی است که در پایتخت کتاب میزبان نمایشگاه کتاب باشیم اما ضروری است تبلیغات مناسب و اطلاع رسانی شایسته ای برای این رخداد فرهنگی صورت پذیرد.

وی بر همکاری همه ناشران با نمایشگاه نیشابور و مسئولین برگزار کننده این رویداد فرهنگی تاکید کرد و افزود: این همکاری باعث می شود نمایشگاه شایسته ای را در شان خراسان داشته باشیم.

در ادامه عابس قدسی مدیر انتشارات سپیدباوران افزود: ضروری است در برنامه ریزی ها در خصوص کتاب از بخش خصوصی بهره گیریم و از نظرات ناشران بهره گرفت.

قدسی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه نیشابور اقدامی مبارک است که این مهم عزم جدی مسئولین  را در شهرستان ها به دنبال دارد امیدواریم این نمایشگاه به دیگر شهرستان ها انتقال یابد.

در این جلسه تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در سال 2017 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید