اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: فعالیتهای پژوهشی از اهداف شورای فرهنگ عمومی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: فعالیتهای پژوهشی از اهداف شورای فرهنگ عمومی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در یکصد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گزارشی از روند عملکرد دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان ارایه کرد و گفت: یکی از اهداف شورا فعالیتهای پژوهشی است.

سید سعید سرابی با اشاره به تعدادی از مهم ترین مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان گفت: تصویب آیین نامه شورای هماهنگی و برنامه ریزی پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017، تصویب منشور پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017، تصویب شیوه نامه شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشن های مردمی دهه کرامت و نیز تصویب طرح اعطای جایزه بزرگ فردوسی مقارن با روز ملی بزرگ داشت حکیم فردوسی در مشهد از مهمترین مصوبات بود.

وی تصریح کرد: تصویب کلیات انتخاب روز ملی مشهد و نیز تشکیل کارگروه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان از دیگر مصوبات بود .

سرابی در خصوص عملکرد شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای خراسان رضوی گفت : 21شهرستان جلسات خود را به صورت منظم برگزار کرده اند .

وی افزود: ناهنجاریهای اجتماعی در دستور کار شورا قرار می گیرد و این موضوع همراه با تشکیل کارگروه ها و کمیته های تخصصی پیوست فرهنگی و سبک زندگی اسلامی با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

شهردار مشهد نیز در این جلسه با بیان این که مسائل اجتماعی را نباید صنفی و بخشی دید، اظهار کرد: نباید این گونه گفت که «اوضاع بسامان است، امیر به سلامت باشد»، بلکه باید توجه کرد که اگر امنیتی که در جمهوری اسلامی وجود دارد، نبود و از طرفی این آشفتگی ها در اطراف کشور نبود، امروز مباحث اجتماعی ما به مسائل امنیتی تبدیل می شد که قابل مدیریت نبود.

«سید صولت مرتضوی» با تاکید بر این که باید برای رفع معضلات اجتماعی به راهکارهای مناسب اجرایی برسیم، گفت: اشتغال از مهم ترین مسائل اجتماعی است که فقدان آن باعث طلاق و اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی می شود.

وی با ارائه پیشنهادی برای رفع مشکلات حوزه مسکن گفت: همان طور که خیران، مسجد و مدرسه می سازند، به عرصه ساخت مسکن جوانان نیز وارد شوند؛ ما هم به عنوان شهرداری آمادگی داریم که پروانه ساخت مسکن را به صورت رایگان صادر کنیم. علاوه بر این اعلام کرده ایم تا هر زمانی هم که لازم باشد برای رفع معضل اعتیاد هزینه می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمود مرویان حسینی» مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه با بیان این که فهرستی از آسیب های اجتماعی به محضر رهبر انقلاب تقدیم شده است، اظهار کرد: باید برش استانی 5 آسیب مهم اجتماعی در دبیرخانه شورا تهیه و منویات رهبری در قالب برنامه ای کامل و جامع پیگیری شود.

 

۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید