اخبار

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی: بهترین پایگاه تحقق صنعت گردشگری به عنوان زیارت مشهد است

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی: بهترین پایگاه تحقق صنعت گردشگری به عنوان زیارت مشهد است
رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی گفت: ظرفیت بزرگی در شهر مشهد وجود دارد که هیچ جای ایران نیست و آن وجود مضجع شریف امام هشتم حضرت رضا(ع) می باشد که پایگاه عظیمی است که می شود در فعالیتهای فرهنگی از آن استفاده کرد.

آیت الله علم الهدی در یکصد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی افزود: بهترین پایگاه تحقق صنعت گردشگری به عنوان زیارت و بهره برداری و توسعه اقتصادی از این مسیر، مشهد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی هم با بیان این که تا پدافند فرهنگی را تکمیل نکنیم به آفند فرهنگی نمی رسیم؛ گفت: دستگاههای فرهنگی همچون صدا و سیما، حوزه های علمیه و دانشگاهها باید با رویکرد پدافند فرهنگی اقدام کنند.

وی گفت: سطح ناهنجاری های اجتماعی در کشور ما به نسبت وضعیت اجتماعی از لحاظ نفوذ و پیچیدگی جریان های اجتماعی و تشتت آرا پایین است و این از برکت نظام ولایی و حاکمیت ولی فقیه می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی وی افزود: جامعه ای هستیم که تمام دنیا بر سر ما ریخته است و نه تنها نظام که خود ما را هم می خواهد براندازی کند و ما در مقابل این هجوم تنها قدرت ایمان و دین را در اختیار داریم.

آیت الله علم الهدی گفت: برای بر چیدن سفره دین و ایمان این مقدار از ناهنجاری هم خیلی زیاد است و اگر نسبت به این مساله بی اعتنا باشیم به روز سقوط نزدیک می شویم.

امام جمعه مشهد گفت: این شهر به عنوان هویت زیارتی اش اقتضائات فرهنگی خودش را دارد و اینکه بخواهیم بگوییم همه جا حرم امام رضا(ع) است این مغلطه می باشد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: هر لغتی بار فرهنگی خودش را دارد یعنی مساله گردشگری یک بار فرهنگی دارد و مساله زیارت یک بار فرهنگی دیگری دارد.

وی گفت: این به معنای مخالفت با گردشگری نیست که آقای نماینده مجلسی به من می گوید با این اشتغال و بیکاری، شما با گردشگری و صنعت گردشگری مخالفت کرده اید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: من می گویم صنعت گردشگری کشور نقطه توسعه اش خراسان، مشهد و حرم امام رضا(ع) است که می توانید این موضوع را محقق سازید منتهی باید توجه داشته باشید که زیارت و گردشگری دو بار فرهنگی دارد.

وی گفت: بار فرهنگی گردشگری با بار فرهنگی زیارت فرق دارد و ما هم شورای فرهنگ عمومی این شهر و استان هستیم و اینجا شهر زیارت است پس شورای فرهنگ عمومی هم در محاسبه ناهنجاری ها و هم در برطرف کردن ناهنجاریها باید روی توسعه جریان فرهنگی متناسب با زیارت و معنویت زیارت قدم بردارد.

۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید