اخبار

استاندار خراسان رضوی: وظیفه شورای فرهنگ عمومی بررسی چگونگی فراگیر کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی است

استاندار خراسان رضوی: وظیفه شورای فرهنگ عمومی بررسی چگونگی فراگیر کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی است
استاندار خراسان رضوی گفت: پیشرفت فرهنگ مبتنی بر سخت‌افزار و نرم‌افزار است و بهترین نرم‌افزار در حوزه ی فرهنگ سبک زندگی ایرانی اسلامی است که مقام معظم رهبری مطرح کرده‌اند.
علی رضا رشیدیان در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد افزود: هدف انقلاب اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی در ابعاد مختلف بر پایه فرهنگ است.
استاندار خراسان رضوی وظیفه شورای فرهنگ عمومی را بررسی چگونگی فراگیر کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی دانست و گفت: باید ارزش‌های دینی و ملی و انقلابی که هویت اجتماعی جامعه ما را تعریف می‌کند شناسایی، حفاظت و گسترش دهیم.
رشیدیان با تأکید بر اینکه سرمایه ی اجتماعی، بزرگ‌ترین داشته ی انقلاب است؛ حفظ آن را بسیار مهم توصیف کرد و ایستادگی مقابل استکبار و تهدیدات روزافزون را با پشتیبانی و حمایت سرمایه انسانی ممکن دانست.
نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی تاکید کرد: علی‌رغم اینکه عنوان می‌شود حاشیه شهر بیشترین آسیب‌ها را دارد؛ باید گفت: این مناطق، مرکز جوانانی است که برای دفاع از انقلاب سینه‌چاک به میدان می‌آیند ولی باید قبول کرد که قطبی کردن شهرها به مرکز و حاشیه آسیبی است که باید مانع از آن شد.
رشیدیان بر لزوم مقابله با حاشیه‌نشینی، بیکاری و اعتیاد تأکید کرد و افزود: در نظرسنجی علمی که در کشور صورت گرفته است 95 درصد زنان و دختران ما اصل حجاب را قبول دارند اما 30 درصد چادری، 30 درصد باحجاب اسلامی، 35 درصد شل حجاب و صرفاً پنج درصد بدحجاب اعلام‌شده‌اند.
وی به کاهش پرونده‌های قضایی و ورودی به زندان، خطرناک و هشداردهنده بودن مساله اعتیاد به مواد مخدر، تلفات جاده‌ای و درون‌شهری و مساله امنیت اشاره کرد و گفت: معلمان، اساتید، پزشکان و قضات افرادی هستند که مردم بیشترین میزان اعتماد به آن‌ها رادارند و باید در شورای فرهنگ عمومی به‌عنوان قشرهای مؤثر در نظر گرفته شوند.
استاندار خراسان رضوی معضل بیکاری را اولویت اول کشور و دولت برشمرد و فساد، تبعیض، قانون‌گریزی را در سطح کلان؛ حفظ عزت و اعتماد مردم و عدم تحقیر آن‌ها را در سطح میانی و روابط مردم نسبت به یکدیگر و صداقت را در سطح خرد حائز اهمیت دانست که باید در شورای فرهنگ عمومی موردتوجه قرار گیرد.
رشیدیان همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت حرم مطهر رضوی و تقویت نهاد خانواده تأکید کرد.
۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید