اخبار

سرپرست فرمانداری نیشابور: برگزاری نمایشگاه کتاب حق پایتخت کتاب ایران است

سرپرست فرمانداری نیشابور: برگزاری نمایشگاه کتاب حق پایتخت کتاب ایران است
سرپرست معاونت استانداری و فرماندار نیشابور گفت: برگزاری هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب در نیشابور بر اساس استدال منطقی که این شهر پایتخت فرهنگی کتاب جمهوری اسلامی ایران است بسیار درست و بجا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سعید شیبانی در نشست خبری نمایشگاه کتاب در نیشابور در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که برگزاری این نمایشگاه حق پایتخت کتاب ایران است افزود: با توجه به سابقه کهن نیشابور و فعالیت‌های گسترده این شهرستان در زمینه کتاب ما انتظار داشتیم که این رویداد اتفاق بیفتد.

وی افزود: از تمامی رسانه ها درخواست دارم سهم نیشابور را در این رخداد بزرگ اطلاع رسانی کنند.

شیبانی با تاکید بر آنکه باید کمک کرد تا رویداد های بزرگ از این دست از استان به شهرستان ها انتقال یابد افزود: تلاش برآن است از تمرکز فعالیت ها در مرکز استان کم شود و این استان را در کنار دیگر شهرستان ها معرفی کنیم.

شیبانی خاطرنشان کرد: مسئولین باید به تمرکززدایی از مشهد و استفاده از ظرفیت‌های سایر شهرستان‌های استان اعتقاد داشته باشند و آن را عملی کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی نیشابور افزود: در نیشابور بیش از هفتاد هزار دانش آموز، سی هزار دانشجو و ده هزار معلم شاغل دارد که این ظرفیت می تواند به پویایی این نمایشگاه کمک کند.

فرماندار نیشابور تصریح کرد: بزرگی و عظمت مشهد نافی حقوق و استعدادهای سایر شهرستان‌های استان نیست که یکی از این شهرستان‌ها نیشابور است که در زمینه پیشینه و شرایط مختلف لازم، وضعیت خوبی را دارد که به آن قابلیت ویژه‌ای می‌دهد.

وی افزود: نیشابور زیرساخت‌های خوب را دارد که می‌تواند از آن‌ها برای برگزاری مناسب این رویداد بهره ببرد و امیدواریم که بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای این رویداد مهم فرهنگی باشیم.

۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید