اخبار

نماینده مردم نیشابور در مجلس: نیشابور میزبان خوبی برای نمایشگاه کتاب خواهد بود

نماینده مردم نیشابور در مجلس: نیشابور میزبان خوبی برای نمایشگاه کتاب خواهد بود
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: نیشابور به ‌عنوان پایتخت کتاب ایران نشان داده است از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و این عنوان دلیل بسیار محکمی برای برگزاری این نمایشگاه در نیشابور است، مطمئن هستم میزبان خوبی برای این نمایشگاه خواهد بود.

هاجر چنارانی با اشاره به اینکه نیشابور از بین ده نامزده نهایی پایتختی کتاب به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد اظهار داشت:برگزاری نمایشگاه کتاب استان در نیشابور به واسطه همین پایتختی کتاب است و یک پتانسیل فرهنگی برای استان محسوب میشود.

وی تاکید کرد:باید تمام مسئولین استان کمک کنند تا نیشابور به عنوان ماندگارترین پايتختی کتاب ایران باشد و در واقع برگزاری نمایشگاه کتاب خراسان رضوی در نیشابور به تحقق این مهم کمک میکند.

وی گفت:از انجایی که نیشابور به عنوان گذرگاه فرهنگی محسوب می شود و این شهر محل توقف علی ابن موسی الرضا(ع) بوده و ایشان حدیث سلسله الذهب را نقل کرده اند از مسئولین فرهنگ و ارشاد انتظار می رود که از برگزاری نمایشگاه کتاب در نیشابور حمایت کنند چرا که نیشابور پایتخت کتاب ایران است.

وی ادامه داد: با توجه به صحبت‌های مسؤولان و انتخاب نیشابور به ‌عنوان پایتخت کتاب ایران این نمایشگاه امسال در شهرستان نیشابور برگزار خواهد شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پایتختی کتاب ایران یک افتخار برای استان است و باید در استان خراسان رضوی داد و ستد فرهنگی را ایجاد نماید و همه در کنار این عنوان برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش کنیم.

چنارانی انتخاب نیشابور به‌عنوان یکی از 12 شهر توریستی کشور را از دیگر ظرفیت‌های فرهنگی استان خراسان رضوی عنوان کرد و ادامه داد: استفاده از ظرفیت گردشگری نیشابور نیاز ناشران است، ناشران می‌توانند از حجم قابل‌توجه گردشگر خارجی و داخلی نیشابور برای فروش آثار باکیفیت خود استفاده کنند.

چنارانی گفت: باید از حداکثر ظرفیت استان در بخش‌های مردم‌نهاد و دولتی برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه کتاب در نیشابور بهره ببریم.

وی با اشاره به انتقادهای برخی نسبت به آماده نبودن زیرساخت‌های برگزاری این نمایشگاه در نیشابور خاطرنشان کرد: نیشابور هرساله میزبان تعداد زیادی از جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی است و اندیشمندان بسیار زیادی به این شهر آمده‌اند و مطمئن هستم میزبان خوبی برای این نمایشگاه خواهیم بود.

چنارانی با اشاره به نقل‌ قول استاد برجسته ادبیات فارسی، شفیعی کدکنی که نیشابور را فشرده ایران بزرگ می‌داند تأکید کرد: طبیعتاً نیشابور می‌تواند نماینده تاریخ و فرهنگ اصیل ایرانی و خراسان بزرگ باشد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس احراز صلاحیت نیشابور برای این نمایشگاه را در انتخاب این شهر به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در رقابت با 99 شهر ایران دانست و گفت: از مسؤولان انتظار می‌رود در کنار حمایت از برگزاری این نمایشگاه با حضورشان به افزایش سطح برگزاری آن کمک کنند، همین‌جا از همه مسؤولان کشوری و استانی برای حضور در نمایشگاه کتاب نیشابور دعوت می‌کنم.

وی در پایان تأکید کرد: نیشابور در حال تلاش برای کسب پایتخت کتاب جهان است و انتظار داریم آینده‌نگری در صحبت‌های مسؤولان نمود داشته باشد و این فرصت تاریخی را با صحبت‌های خود از استان نگیرند.

۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید