اخبار

استاندار خراسان رضوی: ایجاد منطقه آزاد گفتمانی مهمترین هدف در رویداد مشهد 2017 است

استاندار خراسان رضوی: ایجاد منطقه آزاد گفتمانی مهمترین هدف در رویداد مشهد 2017 است
استاندار خراسان رضوی گفت: مهمترین هدفی که در رویداد 2017 برای مشهد دنبال می شود ایجاد منطقه آزاد گفتمانی در کنار مضجع شریف امام رضا(ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه ی شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی مشهد 2017 در استانداری خراسان رضوی با ابراز خرسندی از  برگزاری اجلاسیه ی اعتاب مقدس جهان اسلام به همت آستان قدس رضوی در شهریور ماه سال جاری، افزود: بی‌تردید این امر با توسعه ی بیشتر می‌تواند در سال 2017 عملیاتی شود.

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر استفاده همه دستگاه‌های دولتی از 10 درصد اعتبار مصوب خود برای تکمیل پروژه‌های مشهد 2017 اضافه کرد: این مجال، فرصت مغتنمی برای تکمیل پروژه‌های مختلف در استان است و باید مدیران و مسؤولان از آن برای تکمیل پروژه‌های مختلف مصوب شده؛ بیشترین بهره را ببرند.

رشیدیان به دغدغه مسؤولان و مدیران مشهد برای پررنگ‌تر کردن موضوع زیارت در برنامه‌های مشهد 2017 اشاره و تصریح کرد: در تمامی اقدامات و فعالیت ها در این شهر مقدس، بارگاه منور رضوی نقطه ی کانونی محسوب می‌شود.

وی بر لزوم توسعه ی سالن‌های سینما در مشهد با توجه به پیوست فرهنگی؛ به ‌عنوان گسترش یکی از جنبه‌های مهم زیرساخت‌های این حوزه در راستای برگزاری هر چه بهتر جشنواره ی فیلم‌های بلند دینی همزمان با سال 2017 تأکید کرد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر مشهد از نظر میزان تماشاگران و علاقه‌مندان به سینما رتبه ی دوم در کشور را دارد، فلذا توجه لازم به افزایش سرانه ی زیرساخت‌های سینمایی در این شهر ضروری بوده و مشهد 2017 می‌تواند فرصت مناسبی برای تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی این شهر باشد.

رشیدیان با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه ی ورزش نیز به‌خصوص رشته‌های ورزشی مورد تأکید در اسلام افزود: تلاش ما ترغیب بخش خصوصی برای ایجاد امکانات سخت‌افزاری ورزشی در مشهد است؛ چراکه وظیفه دولت فراهم آوردن انگیزه ی لازم برای مشارکت بخش خصوصی در انجام اقدامات مختلف است.

۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید