اخبار

برگزار ی یادمان عباس کیارستمی در نیشابور

برگزار ی یادمان عباس کیارستمی در  نیشابور
مراسم یادمان استاد ' عباس کیارستمی با حضور جمعی از علاقمندان ،فیلمسازان وعکاسان به همت انجمن سینمای جوان در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور برگزار شد.

مسعود سلیمانی سپهر  مسئول انجمن سینمای جوانان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور در این مراسم  اظها رکرد:انجمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابور  همگام با دفاتر 60 گانه سراسر کشور ضمن تسلیت به دوستداران وجامعه فرهنگی وهنری وسینمایی ایران به منظور پاسداشت این فیلمساز شهیر وبین المللی سینمای ایران یادمان را برگزار می نماید .

در این مراسم فیلمی از عباس کیارستمی با نام « دو راه حل برای یک مسئله »  که وی فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، کارگردان، کارگردان هنری، تدوین‌گر آن بوده است به نمایش در آمد .

دو راه حل برای یک مسئله که در سالهای دهه‌ی پنجاه و به سفارش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده است،که داستان  آن در خصوص  دارا کتاب نادر، هم کلاسی اش را قرض گرفته است. وقتی آن را پس می‌دهد نادر می بیند کتاب پاره شده است… یکی دیگر از آثار و فیلم‌های آموزشی/ تربیتی اوست

  استاد محمود عطار فعال فرهنگی وهنری ومسئول اسبق فرهنگسرای  بهمن تهران از پیشکسوتان عرصه سینما وتئاتر شهرستان نیشابوربه ذکر خاطراتی با استاد  عباس کیارستمی پرداخت ودر ادامه استاد حجت حسن ناظر نویسنده وپژوهشگر معاصر نیشابوربا ارایه مقاله در باره اندیشه واثار زنده یاد کیارستمی  از ایشان تقدیر نمودند .

در پایان با پخش کلیب زندگی استاد کیارستمی فیلم مسافر برای مهمانان به نمایش درآمد ودر حاشیه این مراسم نمایشگاه کتاب های استاد ودرباره ایشان به نمایش گذاشته شد وهنرجویان ومدرسین انحمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابور با روشن نمودن شمع وخواندن فاتحه وقرآن یاد او را گرامی داشتند.

۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید