اخبار

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: امیدواریم بتوانیم جشنواره نمایشنامه‌نویسی بومی را برگزار کنیم

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: امیدواریم بتوانیم جشنواره نمایشنامه‌نویسی بومی را برگزار کنیم
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: امیدواریم بتوانیم جشنواره نمایشنامه‌نویسی بومی را با گرایش به ظرفیت‌های داخلی خودمان برگزار کنیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ،ناصر نبی‌زاده در اختتامیه جشنواره نمایشنامه‌خوانی که در سالن اصلی تئاتر شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته خوانش‌ها رایگان بود اما استقبال از پرداخت هزینه در قبال حضور در نمایشنامه خوانی‌ها نشان از برجسته شدن این هنر نزد مردم است.

نبی‌زاده تصریح کرد: 12 دوره برگزاری خوانش، استمرار فعالیت خوانش در شنبه‌های خوانش در سطح مشهد این فعالیت را به یک فعالیت مهم و دارای وجه عمومی تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: ما به صورت مرتب حضور شایسته‌ای در خوانش‌ها داریم. البته در شهرستان‌ها هنوز مشکل وجود دارد و این دایره بیشتر در مشهد پررنگ است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: نمایشنامه‌خوانی در مشهد از شرایط نسبتا خوبی بهره‌مند است و همین جشنواره‌ها و خوانش‌هایی که به صورت مرتب برگزار می‌شود، گواه آن است زیرا ما در کمتر نقطه‌ای از کشور شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: جشنواره‌های مهم استان خراسان تقریبا همگی با حضور پررنگ هنرمندان و دست‌اندکاران حوزه تئاتر کشور برگزار می‌شود که نشانگر اهمیت تئاتر خراسان در کشور است.

نبی‌زاده عنوان کرد: شهرستان‌ها به صورت نوبتی و بدون استمرار این بخش هنری را پی می‌گیرند. متاسفانه در بعضی شهرستان‌ها اصلا به این هنر پرداخته نمی‌شود و ما امیدواریم که در فضا جشنواره‌های بعدی خوانش توجه ویژه‌تری به شهرستان‌ها داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما امیدواریم بتوانیم جشنواره نمایشنامه‌نویسی بومی را نیز برگزار کنیم و با گرایش به ظرفیت‌های داخلی خودمان و آثاری مانند آثار مولانا، عطار و فردوسی شیوه‌ای نو در نمایشنامه‌نویسی و خوانش داشته باشیم.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در بحث نمایشنامه‌خوانی برخی آسیب‌ها وجود دارد. خوانش یک روند هنری نمایش است که لازم است با ارائه و اکت‌خوانی همراه باشد.

وی افزود: باید زوایدی که گاهی در اطراف بحث‌های خوانش ایجاد می‌شود را حذف کنیم تا به گوهر کار دست یابیم.

۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید