اخبار

گشایش نمایشگاه «میهمانی آفتاب» در نیشابور

گشایش نمایشگاه «میهمانی آفتاب» در نیشابور
نمایشگاه قرآن و عترت «میهمانی آفتاب» با حضور مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، معاون قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مسئولان در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور گشایش یافت.

رمضانعلی بیات مسئول فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: طبق مصوبه شورای گسترش و توسعه فعالیت‌های قرآنی مقرر شد تا نمایشگاه «میهمانی آفتاب» در ماه مبارک رمضان در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شود.

وی با اشاره به فضای معنوی حاکم بر جامعه در ماه مبارک رمضان افزود: تلاش شد تا در کنار رویداد بزرگ سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور نمایشگاه قرآن و عترت را نیز داشته باشیم.

بیات خاطرنشان کرد: 700 مترمربع فضا در نمایشگاه قرآن و عترت «میهمانی آفتاب» نیشابور دیده شده و 12 غرفه محصولات متعدد خود را در حوزه‌های قرآنی ارائه می‌دهند.

این مقام مسئول به حضور 6 دستگاه و نهاد اجرایی و 4 موسسه فرهنگی و قرآنی در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: بخش‌های مختلفی از جمله کتاب و نشر، محصولات فرهنگی و هنری، حجاب و عفاف و ... در نمایشگاه دیده شده است.

وی  یادآورشد: از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن، بحث و بررسی پیرامون آسیب‌های اجتماعی، مسابقه نقاشی وقصه گویی قرآنی، پاسخ به سوالات شرعی  و... است.

بیات با تأکید بر اینکه قرآن باید در متن زندگی مردم وارد شود، تصریح کرد: سبک زندگی که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید دارند، برگرفته از آیات قرآنی است.

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایشگاه «میهمانی آفتاب» در نیشابور تا 30 تیر 95 دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند در ماه رمضان  از ساعت 9 الی 13 ظهر و 17  الی 19 عصر و 21 الی 23 بعد از افطار وبعد ازماه مبارک رمضان صبح و عصر از این نمایشگاه بازدید نمایند.

۱۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید