اخبار

دوازدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد برگزار می شود

دوازدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد برگزار می شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد از برگزاری دوازدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی در این شهر هم‌زمان با هفته پایانی ماه مبارک رمضان خبر داد.

صدرا یوسفی با بیان این خبر افزود: این جشنواره از ۱۳ تا ۱۶ تیرماه (در دو نوبت پیش  و پس از افطار) در سه سالن مجموعه تئاترشهر مشهد برگزار خواهد شد و  ۱۷ تیرماه این جشنواره با عنوان «رمضان نمایش مشهد» آئین پایانی  خود را همراه با عید فطر برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌های مهم در نمایشنامه‌نویسی کشور توجه کمتر به نگارش نمایشنامه‌های بومی باکیفیت بالا است اظهار کرد: خوشبختانه در مشهد به‌ واسطه فعالیت مستمر هنرمندان و نمایشنامه‌نویسان مشهدی، این ضعف کمتر است و برگزاری جشنواره‌های نمایشنامه‌خوانی در راستای ارتقای کیفیت نگارش نمایشنامه‌های بومی و ایرانی هرسال در مشهد به‌صورت مستمر برگزار می‌شود.

یوسفی گفت: اولویت اصلی جشنواره نمایشنامه‌خوانی امسال حضور نمایشنامه‌های بومی است که توسط هنرمندان مشهدی نوشته‌شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد فضای معنوی، اعتقادی ماه مبارک رمضان را مناسب برای برگزاری دوازدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد در این ایام دانست و یادآور شد: این جشنواره به‌صورت کاملاً تخصصی به نگارش نمایشنامه‌های بومی،ایرانی می‌پردازد و دو بخش آموزش تخصصی نمایشنامه‌نویسی و خواندن نمایشنامه نیز به‌عنوان بخش جانبی آن برگزار می‌شود.

یوسفی اضافه کرد: از دیگر بخش‌های این جشنواره می‌توان تقویت ظرفیت ترجمه نمایشنامه که توسط هنرمندان مشهدی به‌صورت کاملاً تخصصی انجام می‌شود، اشاره کرد.

وی خواندن نمایشنامه را در این جشنواره با دیدگاه تخصصی عامل اولیه حرکت به سمت اجرای نمایش دانست و بیان کرد: تأکید جشنواره امسال به نگارش نمایشنامه‌های ایرانی است تا در آینده‌ای نزدیک شاهد اجرای نمایشنامه‌های ایرانی باکیفیت مناسب باشیم.

۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید