اخبار

ثبت‌نام طرح «تابستانه کتاب» آغاز شد

ثبت‌نام طرح «تابستانه کتاب» آغاز شد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: به دنبال اجرای دو طرح فروشگاهی به وسعت ایران و عیدانه کتاب، سومین طرح ازسلسله طرح های حمایتی از کتابفروشی ها و عرضه کتاب با تخفیف به خریداران تحت عنوان "تابستانه کتاب" همزمان با سراسر کشور در خراسان رضوی نیز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،یوسف امینی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تشویق مردم به مطالعه و نیز حمایت از کتابفروشی ها همزمان با آغاز تابستان، این طرح آغاز می شود.

وی تصریح کرد: ثبت نام کتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب» در بازه زمانی یک ماهه از 16 تیر تا 16 مرداد سال جاری در کتابفروشی‌های عضو طرح اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی تاکید کرد: در طرح «تابستانه کتاب» کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، به پایگاه اطلاع رسانی خانه کتاب ایران به نشانی اینترنتی www.ketab.ir مراجعه نمایند و پس از ثبت نام در سایت خانه کتاب و تایید، می‌توانند کتاب هایی که با شرایط تعیین شده در این طرح، مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفیف به خریداران بفروشند.

وی ادامه داد: در طرح «تابستانه کتاب» کتاب‌های عمومی از 20% تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان از 25% تخفیف برخوردار می‌شوند.

امینی افزود: سقف تخفیف برای هر کتابفروشی در مرحلۀ اول تا 20.000.000 ریال است و میزان فروش کتاب‌های کودک و نوجوان و عمومی در افزایش این سقف نقش موثری دارد سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر 1.000.000 ریال است که خریداران می تواند در چند نوبت و از کتابفروشی‌های مختلفی که عضو طرح هستند، تا سقف  تعیین شده، کتاب خریداری کنند.

وی در پایان بیان کرد: با عنایت به برگزاری جلسه با مدیران اتحادیه کتابفروشی های مشهد، شرکت تعاونی ناشران و هماهنگی با ادارات شهرستان ها انتطار می رود کتابفروشي های استان در مدت مقرر اقدام به ثبت نام نمایند .

یادآور می شود: در طرح عیدانه کتاب، خراسان رضوی رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید