اخبار

رئیس ستاد اقامه نماز کشور: محور تبلیغ در مساجد باید قرآن باشد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور: محور تبلیغ در مساجد باید قرآن باشد
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در مراسم گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد مشهد در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی گفت:محور تبلیغ در مساجد باید قرآن باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در مراسم گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مشهد در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی گفت:در مقابل فضای مجازی،فیلمها،سایت ها با وضع موجود اگر خواسته باشیم عمل کنیم به طور حتم شکست می خوریم و اینکه اکنون نیز شکست هم خوردیم.

 وی به مشکلات مساجد اشاره کرد و ادامه داد:اولین مشکل مسجد این است که متولی درست و حسابی ندارد یعنی هر نهاد و سازمانی مدعی متولی بودن مسجد است که در این بین فرهنگ و ارشاد،سازمان تبلیغات و امام جمعه مدعیان متولی بودن مسجد هستند و دومین مشکل مسجد داشتن امام جماعت سالمند است که در این باره مقام معظم رهبری می فرمایند روحانیونی که در اثر کهولت سن نمی توانند با نسل نو ارتباط برقرار کنند مساجد را با یک طلبه جوان به صورت شریکی اداره نمایند به طور مثال نماز را طلبه مسن و کلاس داری را طلبه جوان اداره کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد:هیچ گاه برنامه های مساجد نباید طولانی شود ضمن اینکه غیر از اذان نیاد هیچ صدای دیگری از بلندگوهای بیرونی مسجد پخش شود حتی در محراب نبایدکاشی شود چون باعث حواس پرتی نمازگزار می شود.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه نباید در مساجد تبعیض قائل شد اظهار کرد:اذان متعلق به همه مسلمانان است و در مساجد اذان گفتن باید چرخشی باشد نه اینکه فقط یک شخص اذان بگوید ضمن اینکه دعاهای طولانی را بعد از نماز بخوانید.

 وی درباره خصوصیات امام جماعت مساجد بیان کرد:امام جماعت مسجد باید بسیار دانا باشد و علم به روز داشته باشد ، بتواند با نسل نو ارتباط برقرار نماید و آنها را جذب مسجد کند،با مردم راحت صحبت نماید همچنین منبر نباید طولاتی باشد و گاهی نیاز است خصوصی تبلیغ کرد چون گاهی گفتگوی خصوصی اثرش از گفتگوی عمومی بیشتر است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور کمکهای مردم را یکی از عوامل جاذبه مسجد دانست و گفت:بدنه تبلیغات ما سالم نیست ولی در مساجد محور تبلیغ باید قرآن باشد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید