اخبار

مسوول دبیرخانه کانونهای مساجد: فعالیت های فرهنگی مساجد باید دارای پیوست اقتصاد مقاومتی باشد

مسوول دبیرخانه کانونهای مساجد: فعالیت های فرهنگی مساجد باید دارای پیوست اقتصاد مقاومتی باشد
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی گفت:کانون های فرهنگی هنری مساجد باید گفتمان اقتصاد مقاومتی را در جامعه نهادینه کنند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی،محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی در گردهمایی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد مشهد که در رواق حرعاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد گفت:در سال جاری کانون های فرهنگی هنری باید از فعالیت های کم عمق فاصله بگیرند و توجهشان بیشتر به مسئله کیفیت باشد تا بتوانیم کارهای اثر گذار و ماندگاری را در کانون های فرهنگی دنبال کنیم و مقوله کیفیت را در آن پررنگ نماییم.

 وی با اشاره به اینکه کیفی سازی فعالیتهای کانون در یک شب اتفاق نمی افتد بلکه به زمان نیاز دارد تصریح کرد:نیروی انسانی،کادری مجرب،مدیریت خوب و ارزشی و برنامه های جذاب و نشاط آور می توانند نکاتی باشد که در مبحث کیفیت باید به آن توجه داشت.

عبداللهی به توسعه متوازن و عادلانه امکانات اشاره کرد و ادامه داد: توزیع امکانات و اعتبارات سالهاست یکنواخت بوده اما در سال جاری با اجرای طرح سطح بندی این امکانات و اعتبارات را در اختیار کانون هایی قرار می دهیم که از برنامه های خوبی برخوردار باشند و به مخاطبانشان توجه کنند و همچنین اولویت های فرهنگی و آسیب های اجتماعی و هم اینکه برنامه های دبیرخانه استان را مورد ملاحظه قرار می دهند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد:باید به برنامه های قرآنی توجه خاص کرد و کانون ها ظرفیت های قرآنی بسیار خوبی دارند از جمله بیش از ۱۰۰خانه نور که در اختیار ما است همچنین طرح تلاوت نور که انحصارش در اختیار کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

وی بیان کرد:نتیجه فعالیت های قرآنی بویژه در ماه مبارک رمضان باید شناسایی استعداد های قرآنی کانون ها و معرفی آنها به جامعه قرآنی باشد.

عبداللهی با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری در مباحث فرهنگی و اقتصاد مقاومتی گفت:فعالیت های فرهنگی مساجد باید دارای پیوست اقتصاد مقاومتی باشد و کانون های فرهنگی هنری مساجد باید گفتمان اقتصاد مقاومتی را در جامعه نهادینه کنند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی اظهار کرد:در سال جاری به لطف خداوند اعتبارات خوبی در حمایت از تولیدات کانون های فرهنگی هنری مساجد مصوب شده است و از تولیدات کانون ها در زمینه های فیلم،انیمیشن،نرم افزار،کتاب و غیره حمایت خواهد شد.

 وی ضمن تاکید به توجه جدی تر به مسئله نماز  خطاب به مدیران کانون ها افزود:باید در جشنواره های مشارکت جدی داشته باشید ضمن اینکه کانون ها باید منابع مالی را شناسایی و از آن منابع مالی برای پیشرفت فعالیت ها در کانون ها استفاده کنید.

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید