اخبار

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: استاد سبزواری شاعر حماسه سرا در دوره معاصر بود

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: استاد سبزواری شاعر حماسه سرا در دوره معاصر بود
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم خاکسپاری مرحوم سبزواری گفت: استاد سبزواری شاعری بی نظیر در حوزه حماسه سرایی در دوره معاصر بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم سبزواری اظهار کرد: استاد سبزواری شاعری بی نظیر در حوزه حماسه سرایی در دوره معاصر بود و اشعار این استاد بزرگ دارای تعهد اجتماعی و اخلاق مداری است.

وی ادامه داد: این شاعر بزرگ پیش و پس از انقلاب اسلامی بابصیرت و موقعیت شناسی در راه اهداف انقلاب اسلامی گام بر داشت.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این استاد فرهیخته سبک شعری خراسان را وارد دوره جدیدی کرد و همانند مرحوم اخوان ثالث برای سبک خراسانی مضمون هایی نو و تازه بوجود آورد.

وی افزود: استاد سبزواری شعارهای مردم در دوران مختلف انقلاب را به شعر درآورد و سرودن افزون بر 500 شعر در طول دوران عمرش سبب شد تا این شعارها و ارزشها در یادها ماندگار شود.

صالحی ادامه داد: مرحوم سبزواری در طول دوران دفاع مقدس نیز یکی از افراد اثرگذار در جبهه بود و توانست با سرودن اشعار مختلف تریبون خوبی برای رساندن پیام مردم به رزمندگان باشد.

معاون فرهنگی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی از درخواستهای مردم سبزوار ثبت روز درگذشت این استاد بزرگ به نام شعر و ادبیات انقلاب اسلامی است که این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید