اخبار

ابلاغ طرح ایجاد و ساماندهی ایستگاه های فرهنگی زائر به دستگاههای اجرایی

ابلاغ طرح ایجاد و ساماندهی ایستگاه های فرهنگی زائر به دستگاههای اجرایی
هفتمین جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان خراسان رضوی با محوریت برنامه های کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد استان با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محمد کاظم دبیری جانشین دبیر کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی فعالیت‌های اعضای ستاد خدمات سفر در تابستان اظهارکرد: استان خراسان رضوی همه ساله در تابستان میزبان خیل عظیمی از مشتاقان زیارت بارگاه منور رضوی است بنابراین ضروری است هماهنگی لازم جهت ارائه خدمات فرهنگی با انجام اقدامات و فعالیت های اعضای ستاد خدمات سفر در این ایام صورت گیرد تا بتوانیم میزبان شایسته ای برای مشتاقان زیارت حضرت رضا (ع) باشیم.

وی در ادامه با تاکید برآنکه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات سفر استان با برنامه های پیش بینی شده آماده خدمات رسانی است گفت: این کمیته مانند سنوات گذشته با همکاری دستگاه های عضو سعی دارد خدمات ارزشمندی را ارائه نماید و مدت ماندگاری زائر را درمشهد افزایش دهد که این مستلزم برنامه ریزی لازم و نیز  ارائه بسته مناسب فرهنگی و اجتماعی است.

وی تصریح کرد: طرح ایجاد و ساماندهی ایستگاه های فرهنگی زائر با هدف ایجاد فرهنگ مهمان پذیری، تکریم زائرین رضوی  با بهره گیری از ظرفیت های هنر دینی، فناوری های نوین و رسانه ای در راستای تبیین مفهومی و الگوسازی آموزش فرهنگ میزبانی و اطلاع رسانی از فعالیت های فرهنگی و هنری توسط سازمانها و مشارکت مراکز و موسسات راه اندازی می گردد و طرح مذکور نیز به کلیه سازمان ها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: نظارت، مشارکت و نقش آفرینی دستگاه ها و نهادهای فرهنگی دراین خصوص با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های مراکز و موسسات فرهنگی و ارائه بسته های فرهنگی مناسب و طراحی و اجرای فعالیت های فرهنگی می باشد.

معاون طرح و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، توزیع بسته های فرهنگی و اطلاع رسانی، فعالیت نگارخانه ها و موزه ها و مراکز تفریحی و فرهنگی در شهر، برگزاری مسابقات و فعالیت های آموزشی و کارگاهی و تولیدات نرم افزاری توسط سازمان ها و ادارات از جمله آستان قدس رضوی از جمله فعالیت های کمیته فرهنگی و اجتماعی خدمات سفر است.

در ادامه این جلسه مصوب شد: محصولات فاخر با مضامین رضوی به صورت صوتی و تصویری توسط حوزه هنری، دفتر تبلیغات اسلامی و آستان قدس رضوی تولید شود و همچنین کارگروه تخصصی سوغات فرهنگی برای بررسی ظرفیت ها و توانمندی ها و ساماندهی تولید و عرضه سوغات فرهنگی تشکیل می گردد.

 مقرر شد: اخبار رویدادهای فرهنگی و اجتماعی دستگاه ها به دبیرخانه و نیز کمیته اطلاع رسانی ارایه شود تا بتوان پوشش مناسبی در حوزه اطلاع رسانی صورت گیرد .

همچنین تاکیدکرد: برنامه های دستگاه ها در قالب فرم حاوی تعیین زمان ، مکان و مجری و سایر اطلاعات لازم برای اطلاع رسانی و ارزیابی لازم توسط دستگاه اقدام گردد.

مقرر گردید: با توجه به هدف اصلی کمیته مبنی برتوسعه کمی و کیفی زیارت فرهنگ زیارت ،دستگاه ها طرح ها و ایده های خود را در این زمینه ارائه کنند.

مقرر گردید پیام صوتی شامل احادیث رضوی بر روی گوشی همراه زائرین ارسال گردد.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید