اخبار

فرماندار گناباد: انجمن سینمای جوان در بین مردم جایگاه خوبی پیدا کرده است

فرماندار گناباد: انجمن سینمای جوان در بین مردم جایگاه خوبی پیدا کرده است
جلسه هم اندیشی هنرمندان انجمن با حضور فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد، رئیس انجمن سینمای جوان و جمعی از هنرمندان انجمن سینمای جوان شهرستان گناباد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار گناباد ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و سالروز رأی اعتماد مردم به دولت تدبیر و امید گفت: دولت یازدهم از ابتدا سعی کرده است نگاه امنیتی و محدودیت های حوزه فرهنگ و هنر را حذف کند هر چند انجام این مهم زمان بر است.

محمدعلی نبی پور ادامه داد: حوزه فرهنگ و هنر از نظر اعتبارات مظلوم واقع شده است که البته با وجود تمامی این مشکلات انجمن سینمای جوان شهرستان گناباد در سطح ملی و بین المللی جایگاه خوبی را کسب کرده است.

وی افزود: اقدامات هنرمندان انجمن سینمای جوان به سطح جامعه باز می گردد و امروزه هنری موفق می شود که برای مردم باشد و به همین علت انجمن سینمای جوان در بین مردم جایگاه خوبی پیدا کرده است.

فرماندار گناباد گفت: یک فیلم می تواند تلاش هزاران مبلغ و هزاران نفر را در طول سالها انجام دهد و آن انتقال اندیشه است که این ذات هنر است.

نبی پور در راستای بهبود مشکلات مالی هنرمندان تشریح کرد: در خصوص پرداخت تسهیلات می بایست برنامه ریزی و اولویت بندی داشته باشیم که البته چون قانون بودجه با تاخیر تصویب شده است با تاخیر هم ابلاغ خواهد شد که حتما در این مود هنرمندان را مد نظر قرار می دهیم.

وی عنوان کرد: هنرمندان می توانند با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رعایت حدود شرعی در جامعه شور و نشاط اجتماعی ایجاد کنند و مردم را با حوزه هنر آشتی دهند.

در ادامه این جلسه رئیس انجمن سینمای جوان گناباد ضمن خوش آمدگویی و بیان تاریخچه و موفقیت های انجمن سینمای جوان گناباد پرداخت.

محمد برادران افزود: آثار انجمن سینمای جوان گناباد امروزه دارای هویت است به طوری که در سطح کشور هر گاه اثری از هنرمندان این مجموعه مشاهده می شود اهالی هنر تشخیص می دهند که این اثر متعلق به گناباد است.

وی ادامه داد: در شرایطی حتی بسیاری از مراکز استان ها در برگزاری دوره های آموزشی انجمن سینمای جوان به مشکل بر خورده اند انجمن سینمای جوان گناباد جزو انجمن های فعال کشور که دوره های آموزشی را برگزار می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد در خصوص انجمن سینمای جوان گناباد گفت: این انجمن عملکرد فوق العاده داشته است و در سطح کشور به عنوان دفتر فعال شناخته می شود.

حمید مهدوی ادامه داد: خوشحالیم که با تلاش مدیریت و هنرمندان انجمن سینمای جوان توانسته ایم این انجمن را زنده نگه داریم  و سعی میکنیم بتوانیم مشکلات موجود در این مجموعه را بهبود بخشیم.

شایان ذکر است در این جلسه هنرمندان این انجمن به بیان مشکلات و ایده های خود پرداختند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید