اخبار

«پدر شعر انقلاب» در حرم مطهر رضوی تشییع شد

«پدر شعر انقلاب» در حرم مطهر رضوی تشییع شد
پیکر مرحوم استاد حمید سبزواری با حضور با شکوه زائرین و مجاورین خطه خورشید، در بارگاه منور رضوی تشییع و برای خاکسپاری به دیار سربداران منتقل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مراسم تشییع پیکر استاد حمید سبزواری، با استقبال رسمی خدام بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) از بست شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی آغاز شد و به سوی صحن آزادی حرم مطهر رضوی ادامه پیدا کرد.

در ادامه این مراسم که با حضور آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مدیران استان و آستان قدس رضوی، و همچنین خانواده مرحوم سبزواری  همراه بود، سرود ماندگار «خمینی(ره) ای امام» توسط گروه سرود اجرا شد و با طنین نوای این سروده ماندگار حمید سبزواری در تمامی اماکن متبرکه رضوی، یاد و خاطره آن مرحوم گرامی داشته شد.

پیکر مرحوم سبزواری پس از اقامه نماز به امامت آیت الله علم الهدی، با مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، بر دوش زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به سوی سبزوار بدرقه شد.

لازم به ذکر است، مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم سبزواری فردا از محل مسجد جامع شهر سبزوار برگزار می شود.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید