اخبار

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین استودیو انیمیشن

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین استودیو انیمیشن
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از آغاز عملیات اجرایی راه اندازی بزرگترین استودیو انیمیشن در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ناصر نبی زاده با بیان این خبر افزود: تا دو ماه آینده عملیات عمرانی استودیو انیمیشن در مشهد در 6 هکتار زمین آغاز می شود.

وی اظهار داشت: در فاز نهایی این پروژه استودیو ساخت فیلم پویانمایی با تکنیکهای مختلف،کلاس های آموزشی، سالن، تالار نمایش، فیلم های انیمیشن، بخش فیلم انیمیشن دفاع مقدس و رضوی دیده شده است.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی با بیان این که در حوزه سینمایی برنامه های بلندمدت و کلان دیده شده است از به سازی و بازسازی سالن های سینما در این استان خبر داد و بیان داشت: سالن های سینما یکی از محورهای اصلی توسعه سینمایی کشور است که با توجه به این هم بازسازی سینماهای مشهد و شهرستانها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: سال گذشته سالن سینمایی شهر فیروزه نیشابور بهسازی و از یک سالن به سه سالن ارتقاء پیدا کرد.

ناصر نبی زاده ادامه داد: سالن سینمایی آفریقا بازسازی شده و جشنواره فیلم فجر در این سینما برگزار شد همچنین سالن سینمایی شهرستان قوچان نیز بازسازی و افتتاح شد.

معاون سینمایی ارشاد خراسان رضوی افزود: به سازی سالن سینمایی کاشمر از برنامه های این معاونت در سال جاری است که تا پایان سال با همکاری شهرداری این شهرستان انجام می شود.

وی از بهسازی سالن سینمایی سیمرغ خبر داد و بیان داشت: مکاتبات بهسازی سالن سینمایی سیمرغ با موسسه سینما شهر انجام شده است که بعد از ماه مبارک رمضان تفاهم نامه بازسازی امضاء می شود و بهسازی سالن ها انجام می شود.

نبی زاده از گسترش سالن های سینما در مشهد خبر داد و گفت: با صاحبان پروژه های تجاری در مشهد مذاکرات برای ساخت سالن سینما انجام شده است که مذاکره با یکی از این پروژه ها مراحل نهایی را طی می کند.

وی افزود: با سینمای جوان مذاکراتی انجام شده است که 2 سینما بهمن و گلشهر تعیین تکلیف شوند و به اندازه ی صندلیهای این دو سالن سینمایی فضا ایجاد کنیم.

معاون سینمایی ارشاد خراسان رضوی از فعال کردن سالن سینمایی شهید اصغرزاده خبر داد و اظهار داشت: تفاهم نامه فعال کردن این سینما با حوزه هنری بسته می شود که بر اساس این تفاهم نامه برنامه های نقد و بررسی فیلم ها و اکران فیلم های بلند در این سینما انجام شود.

وی افزود: استان خراسان رضوی جزو معدود استانهایی است که تفویض مجوز فیلم های بلند ویدئویی 90 دقیقه ای را گرفته است.

نبی زاده حمایت از فیلم های کوتاه را ازدیگر استراتژیهای این معاونت در حوزه سینمایی عنوان کرد و گفت: در راستای حمایت از تولید فیلم های کوتاه و تقویت جریان فیلم سازی جوانان جشنواره فیلم و عکس استان که 8 سال بود برگزار نمی شد را احیا کردیم و سال گذشته این جشنواره در کاشمر برگزار شد که مورد استقبال فیلم سازان جوان قرار گرفت و امسال نیز برگزاری این جشنواره ادامه دارد. 

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید