اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: حب ائمه اطهار(ع) ریشه در اعماق دل همه مردم ایران دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: حب ائمه اطهار(ع) ریشه در اعماق دل همه مردم ایران دارد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هدف برگزاری مراسم روز ملی خراسان و سالروز ورود حضرت امام رضا(ع) را گسترش ارزش‌های معنوی و سیره رضوی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی در جلسه ستاد برنامه ریزی و هماهنگی مراسم سالروز ورود حضرت امام رضا(ع) به نیشابور افزود: طبق مصوبه 63 شورای عمومی فرهنگ استان 10 تیرماه روز ملی خراسان نام گرفت که این نامگذاری سالروز ورود حضرت رضا(ع) به خراسان را یادآور می‌شود.

سرابی تصریح کرد: به مناسبت این روز با محوریت نیشابور هر ساله کاروان نمادین حرکت تاریخی حضرت رضا(ع) توسط گروهی از هنرمندان نیشابوری بازسازی و با استقبال مردم به اجرا در می آید امسال نیز همزمان با این روز مراسم سال روز ورود امام رضا(ع) به نیشابور برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که حب ائمه اطهار(ع) ریشه در اعماق دل همه مردم ایران دارد افزود: به دلیل همین علاقه و حب است که هر ساله مراسم ورود امام رضا(ع) به نیشابور با استقبال مردم این خطه مواجه می شود.

سرابی بیان کرد: مردم نیشابور همان گونه که در هنگام ورود امام رضا(ع) به این شهر از ایشان استقبال کردند و حدیث معروف سلسله الذهب را نوشتند و به ما منتقل کردند از کاروان نمادین امام رضا(ع) نیز استقبال شایسته ای انجام می دهند و مردم این شهر با این استقبال نام نیشابور را در یادها ماندگار کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری این رویداد بزرگ به دست ستادهای مردی بهتر برگزار می شود گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، شهرداری، بنیاد ملی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به عنوان بازو اجرایی در کنار شما خواهد بود و مطابق برنامه ریزی های انجام شده گام برمی دارد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سلسه الذهب اظهار کرد: پیشنهاد من بر آن است که امسال جشنواره سلسله الذهب را به صورت مقدماتی برگزار کنیم و در آن برنامه های علمی، فرهنگی، هنری و قرآنی پیش بینی شده را داشته باشیم.

سرابی با تاکید بر اطلاع رسانی جامع این رویداد عطیم فرهنگی گفت: ضروری است صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی این رویداد بزرگ را به تصویر بکشد.

در ادامه این جلسه عباس کرخی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: کاروان نمادین حضرت رضا(ع) روزهای نهم در روستای فدیشه مرکز دهستان غزالی نیشابور که تاریخ به حضور حضرت در آنجا گواهی می‌دهد، در روز دهم در خیایان امام خمینی(ره) نیشابور و در  یازدهم در شهر قدمگاه رضوی مرکز بخش زبرخان نیشابور به حرکت در می‌آیند.

کرخی با اشاره برگزاری نشست علمی ستاد با عنوان «در هجرت تمدن‌ساز» در تکیه ابوالفضلی دو شب پس از شب‌های احیا با مشارکت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه، یادآور شد: همزمان در ده مسجد و هیئت میهمانان مردمی مراسم پای سفره افطاری کریمانه اهل بیت(ع) اطعام می‌شوند.

وی اضافه کرد: خوشنویسان نیشابور با حضور در مسجد جامع، این حدیث شریف قدسی را کتابت می‌کنند که امید است این برنامه همچون سالیان گذشته مورد بازدید هزاران نفر واقع شود.

در ادامه این مراسم ابوالفضل مشکیان دبیر ستاد مردمی سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور از عدم پرداخت تعهدات مالی ادارات به این ستاد که موجب گرفتاری مالی شده است انتقاد کرد.

وی از دستگاه ها خواست هرچه سریعتر نسبت به پرداخت تعهدات خود اقدام نمایند تا بتوانیم شاهد برگزاری برنامه ای بهتر و مطلوب تر نسبت به سال گذشته باشیم.

در ادامه این جلسه مقرر شد: جلسه ای با حضور معاون زیارت استاندار خراسان رضوی، اداره کل اوقاف و امورخیریه استان ،آستان قدس رضوی، کانون فرهنگی و هنری مساجد فرماندار و شهردار نیشابور با هدف برنامه ریزی منسجم تشکیل شود.

 

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید