اخبار

نویسنده ی جوان نیشابوری برگزیده ی جشنواره ادبی ققنوس شد

نویسنده ی جوان نیشابوری برگزیده ی جشنواره ادبی ققنوس شد
نخستین جشنواره سراسری فرهنگی هنری دانشجویی ققنوس با برتری «حسین سلیمانی» نویسنده ی جوان نیشابوری در دانشگاه آزاداسلامی رشت کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رمضان علی بیات مسئول فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد:جهاد کبیر، جهاد فرهنگی بوده و پیگیری آن توسط قشر جوان مهم است و جشنواره سراسری فرهنگی هنری دانشجویی ققنوس ترغیب کننده‌ای است تا بتوانیم گام‌های بلندتری برداریم  ویکی از کارکردهای جشنواره ققنوس شناسایی استعدادهاست.

وی افزود: هنر از نظر ما مقدس و قدسی است و بحث آرمانی را با توجه به واقعیت‌ها ی موجود و استراتژی نظام  دنبال می‌کنیم و هنرهای ما باید فراتر از مرزها رود، زیرا زبان هنر تاثیرگذار است و می‌تواند ماندگار باشد.

بیات خاطرنشان کرد:این جشنواره طی فراخوانی که در سال گذشته با موضوعات سبک زندگی و امر به معروف و نهی از منکر و اقتصاد مقاومتی به کل دانشگاه های کشور داشت در نهایت با 15000 اثر در 27 رشته به دبیرخانه ارسال و از این تعداد 500 اثر به مرحله نهایی داوری راه پیدا کرد و تعداد 60 اثر به عنوان اثرات برگزیده انتخاب شد.

وی یادآورشد: «حسین سلیمانی» داستان نویس جوان نیشابوری و عضو «انجمن داستان سیمرغ» در رشته داستان با عنوان «عالی جناب خانه نقلی» با موضوع سبک زندگی برگزیده شد.

این مقام مسئول به داستان این کار اشاره کرد و گفت: داستان «عالی جناب خانه نقلی» برگرفته از خاطرات واقعی خانم صبوری همسر یکی از شهدای  است  که داستان از زبان او نقل می شود وخاطراتی از دوران کودکی تا لحظه حال خودش که روایتی از زندگی او در دوران قبل از شهادت همسرش بیان می کند.

مسئول فرهنگی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور  تصریح کرد:در این مراسم که با حضور سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی،دکتر باستان معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج دانشجویی کشور، دکتر وجدانی‌نیا معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی کشور،حسین امیری دبیر جشنواره و جمعی از مسئولین و مدیران و چهره‌های فرهنگی هنری و اصحاب رسانه برگزار شد از «حسین سلیمانی» داستان نویس جوان نیشابوری تقدیر به عمل آمد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید