اخبار

پیام تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پی درگذشت استاد حمید سبزواری

پیام تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پی درگذشت استاد حمید سبزواری
سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی درگذشت شاعر انقلاب حمید سبزواری را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، متن تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به شرح ذیل است:

گاه سفر را چاوشان فریاد کردند         منزل به منزل حال ره را یاد کردند

در روزهای واپسین بهار، بهار ساز ادبیات انقلاب به امامش پیوست و شعر انقلاب را سوگوار فقدان پایه گذارش ساخت. روان شاد استاد حمید سبزواری، سراینده ی تاریخ معاصر ایران بود که با گفتار منظومش هویت ایران اسلامی را در ذهن زمانه نقش نمود تا بواسطه ی قصاید حماسی و ترانه های انسانی خود، اهداف و ارزشهای انقلاب را به نسل ها بگوید و بنمایاند.

این شاعر آرمان گرا چه در صحنه های مبارزه با رژیم ستمشاهی و چه در لحظه لحظه ی رویدادهای پس از پیروزی انقلاب، همواره دل در گرو اسلامی و مراد خود، خمینیِ امام داشت و عمرش را به اخلاص و تعهد در این راه پیمود. از جوانی تا قریب به قرنی از حیات پر ثمرش را در هر برهه، با حماسه سرایی برای عصر نوین در کنار سرایش ترانه های فاخر گذراند تا حذاقت او در شعر و ادب، تفاخری باشد برای شعر معاصر ایران.

اینک که سپید موی شاعر و مولود خراسان، بانگ رحیل را به گوش جانش شنیده و دل بر خدا، به رفتن باره بسته و جان بی قرارش در جوار حضرت حق آرام گرفته است، نبود حضورش را به جامعه ی فرهنگی و ادبی تسلیت عرض نموده و از درگاه الهی بخشایش ویژه برای آن عزیز زنده یاد مسالت می نمایم.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

YAS
۱۳۹۵/۰۳/۲۲ Germany
0
0
0

پوستر زنده یاد استاد حمید سبزواری http://s6.picofile.com/file/8255353242/50_70.jpg


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید