اخبار

مشهد ۲۰۱۷ فرصت گسترش و تعامل با سایر ملتها در خارج از حوزه دیپلماتیک است

مشهد ۲۰۱۷ فرصت گسترش و تعامل با سایر ملتها در خارج از حوزه دیپلماتیک است
استاندار خراسان رضوی در اولین نشست خبری سال جاری گفت:مشهد ۲۰۱۷ فرصت گسترش و تعامل با سایر ملتها در خارج از حوزه دیپلماتیک است.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در اولین نشست خبری سال جاری که در محل دفتر استانداری برگزار شد ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت:امیدوارم ازبرکات این ماه چه در حوزه بندگی خدا،چه در کاروتلاش و چه در حوزه های معنوی و مادی بهره مند شویم.

وی افزود:در سال ۹۵ بر اساس اولویت هایی که دولت محترم اعلام کرده و در جلسه استانداران نیز وزیر کشور به آنها تاکید کردند اولویت استانداری خراسان رضوی اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و اشتغال به نحوی که در زندگی مردم ملموس باشد که در این رابطه همکاری های متنوعی را از تمامی نهادها و سازمانها می طلبد.

رشیدیان تصریح کرد:در بحث کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف دستگاههای اجرایی باید به صورت کامل و برنامه ریزی شده اقدام نمایند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد:مشهد ۲۰۱۷ به عنوان یک فرصت مناسب در چندین سال اخیر برای گسترش و تعامل در خارج از حوزه های دیپلماتیک با سایر ملت ها به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران است.

وی به موضوع مشهد ۲۰۱۷ اشاره کرد و افزود:هر فکر و ایده ای که برای تعامل فرهنگی می تواند وجود داشته باشد باید جمع آوری کنیم و در قالب طرح ها و برنامه های مختلف با سازمانهای دیگر آنها را دنبال نماییم و در این بین مهمترین کار رسانه ها آماده سازی افکار عمومی برای این رخداد است که باید بیشترین ظرفیت را در مردم ایجاد نماییم.

وی در خصوص برگزاری موسیقی های صحنه ای در استان و مشهد  اظهار کرد: ما با قانون جمهوری اسلامی و مسائلی که قانون آن را مجاز دانسته موافقیم و  هیچ فرقی میان جوان سبزواری و شاهرودی در برخورداری از فعالیت‌هایی که قانون آن را مجاز دانسته نیست.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که موسیقی و کنسرت را فساد نمی دانیم، افزود: مسائل حاشیه ای مانند تبدیل فضا به سالن مد و آرایش و اختلاط زن و مرد پسندیده نیست.

رشیدیان با بیان این که برخی موسیقی‌ها را در حد و شان استان نمی‌دانیم، تصریح کرد: خراسان رضوی  خاستگاه موسیقی مقامی است و در این عرصه دارای جایگاه ویژه ای است.

 وی با اشاره به صدور مجوز برگزاری کنسرت از سوی نهاد متولی و لغو آن از سوی دستگاه قضایی، خاطر نشان کرد: این وضعیت دو گانه اصلا زیبنده و مناسب نیست.

 استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه ما به دنبال ایجاد چالش و درگیری نیستیم، خاطرنشان کرد: باید آسیب های این مساله را در نظر بگیریم، وقتی کنسرت ها لغو می شود گروه های زیرزمینی موسیقی که حتی اعتقادی به ارزش‌های الهی ما ندارند رشد می‌کنند؛ پس باید بتوانیم از ظرفیت های قانونی که در این زمینه ایجاد شده استفاده کنیم.

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید