اخبار

کانون های مساجد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فعال شوند

کانون های مساجد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فعال شوند
یک استاد دانشگاه گفت:با توجه به گستردگی حضور نوجوانان و جوانان در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، لازم است تا آموزش کاربردی و جامع استفاده بهینه از این فضا در تمام کانون های فرهنگی هنری مساجد در اولویت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، استاد دانشگاه وکارشناس فرهنگی ومذهبی در جمع مدیران کانونهای فرهنگی وهنری مساجد در تالار ادیب نیشابور اظهارکرد: تهاجم فرهنگی یکی از دغدغه‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب بوده و هست که با توجه به گستردگی حضور نوجوانان و جوانان در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، لازم است تا آموزش کاربردی و جامع استفاده بهینه از این فضا در تمام کانون های فرهنگی هنری مساجد در اولویت قرار گیرد تا با توجه به مخاطب انبوه این کانون ها، ان شاء الله شاهد حضور موثر این عزیزان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و بازنشر فرهنگ و معارف قرآن و اهل بیت باشیم.

علیرضا حاجتمند گفت: لازم است تا بر اساس کلیدواژه «سبک زندگی» و ضرورت توجه به این مقوله، برنامه تلاوت متون دینی در کوتاه ترین زمان ممکن، پس از هر نماز، در تمامی مساجد و با محوریت امامان جماعت، جدی گرفته شود که البته در کنار تلاوت دسته جمعی آیات وحی و قرآن کریم، می توان از تلاوت حداقل سطور کتب ارزشمندی مانند «نهج البلاغه و صحیفه سجادیه»نیز استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز فعالیت ها در قالب فعالیت‌های کتابخانه‌ای و اردویی تا بر اساس فضای علمی و تفریحی کتابخانه و اردو، حداکثر جذب مخاطبان به مسجد صورت پذیرد و سه خواسته ویژه رهبری بصیر انقلاب از جوانان یعنی «تحصیل، تهذیب و ورزش»، بیش از پیش محقق شود.   

این استاد دانشگاه و کارشناس فرهنگی و مذهبی یادآورشد: تبادل و انتقال تجربیات بین کانون های فرهنگی هنری مساجد خصوصا در مناطق شهری و روستایی به طور مجزا و منفک از هم نیز امری لازم و ضروری می نماید تا بر اساس آن، کیفیت فعالیت ها و برنامه ها ارتقا یابد و از آزمون و خطا جلوگیری شود.

حاجتمند تصریح کرد: آنچه بیش از هر چیز مهم جلوه می‌کند، ضرورت توجه کانون های فرهنگی هنری مساجد به بحث کیفیت فعالیت‌ها و عدم اصالت دهی به بحث کمیت گرایی است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید