اخبار

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اعضای هیات نظارت بر نشر کتاب استان

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اعضای هیات نظارت بر نشر کتاب استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اعضای هیات نظارت بر نشر کتاب استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی ،در این نشست سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر اهمیت ارتقاء جایگاه و منزلت کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: ما صاحب پیشینه بلند در عرصه فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی هستیم بنابراین ضروری است برای انس بیشتر با کتاب و افزایش کتابخوانی در کشور تلاش کنیم.

وی ادامه داد: پس از تهران و قم،‌  شهر مشهد سومین رتبه را در حوزه چاپ و نشر کشور دارد، بخصوص که این استان به واسطه حرم مطهر علی‌ بن موسی‌الرضا (ع) میزبان زائران حضرت امام رضا (ع) است و همین موضوع تاثیر چشم‌گیری در رونق چاپ و نشر کشور دارد، وجود مجموعه‌های تخصصی مثل دانشگاه فردوسی مشهد و حوزه‌های علمیه نیز بر رونق صنعت چاپ و نشر این استان افزوده است. 

وی با اشاره به این که مشهد در سال 2017 پایتخت فرهنگ اسلامی است ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهم در جهان حوزه فرهنگ و کتاب است ما از دیرباز مشهور به کتابخوانی و کتاب نویسی بوده ایم انس با کتاب در کشور ما به ویژه خراسان تاریخچه کهنی دارد.

وی افزود: سال 2017 فرصت خوبی است که به داشته های فرهنگی خودمان رجوع کنیم و همه علاقمندان به فرهنگ خود را آماده میزبانی جهان اسلام کنند

سرابی تصریح کرد:در حوزه نشر هم برنامه هایی را برای مشهد ٢٠١٧ دنبال می کنیم، برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور کشورهای جهان اسلام از جمله این برنامه هاست.

در ادامه این نشست اعضاء هیات نظارت بر نشر کتاب استان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

یادآور می شود : هیات نظارت بر نشر کتاب استان هیاتی 15نفره است که در11بخش ،کودک و نوجوان ،ادبیات ،کلیات ،دین و معارف قرآنی،روانشناسی و علوم تربیتی ،حدیث و عترت ،فلسفه وحقوق ،فرق ومذاهب ،تاریخ و جغرافیا ،اقتصاد و مدیریت و نیز زبان های خارجی فعالیت می کند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید