اخبار

دربهای بطری در نیشابور «درهای رحمت» می آفرینند

دربهای بطری در نیشابور «درهای رحمت» می آفرینند
به همت پویش آرتوان نیشابور نمایشگاهی از درب‌های بطری با خط کوفی بنایی با عنوان «درهای رحمت» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمیدرضا آتشی مسئول مجتمع های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: کمپین مردمی و محیط زیستی جمع‌آوری درب بطری پلاستیکی آرتوان برای کمک به نیازمندان نیشابور این نمایشگاه را برگزار می‌کند و عواید فروش تابلوهای هنری به نفع نیازمندان است و علاقمندان می‌توانند علاوه بر دیدن از نمایشگاه  و خرید آثار هنری عضو این کمپین شوند.

وی افزود: آرتوان در لغت به معنای «یاری رساننده درستکاران» است و فعالیت اصلی این کمپین در نیشابور، جمع‌آوری و تفکیک درب بطری‌های پلاستیکی، تهیه طرح‌های هنری از آن‌ها و کمک به مادران و کودکان نیازمند است که این کمپین با همیاری مؤسسه خیریه ارغوان همکاری دارد.

آتشی خاطرنشان کرد: نمایشگاه درب‌های بطری با خط کوفی بنایی با عنوان «درهای رحمت» شامل ۱۷ تابلو، با اسامی جلاله و ائمه(ع) از جمله یا فاطمة الزهرا(س)، علی(ع) ولی‌الله، یا امام موسی الکاظم(ع)، محمد(ص)، یا امام محمد باقر(ع)، یا امام زین العابدین(ع)، یا امام مجتبی(ع)، الله، بسمه تعالی، یا مهدی ادرکنی، یا حسن عسکری(ع)، یا جواد الائمه(ع)، یا علی النقی(ع)، یا علی ابن موسی الرضا(ع) و ... در این نمایشگاه با خط کوفی  وبه سرپرستی «سامان صفادل » در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی یادآورشد: هدف این کمپین زیر مجموعه سازمان مردم نهاد رفتگران طبیعت خراسان رضوی است که به دنبال  ارتقای فرهنگ بازیافت درسطح جامعه به شکل مؤثر و کارآمد، کمک به نیازمندان، ارتقای فرهنگ توجه به معضلات زیست محیطی است.

مسئول مجتمع های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایشگاه درب‌های بطری با خط کوفی بنایی  با عنوان « درهای رحمت»از 10 الی 13 خرداد95 هر روز از ساعت 8 الی 12 ظهر و 16 الی 20 بعد از ظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر می باشد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید