اخبار

امام جمعه سبزوار: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی هنری است

امام جمعه سبزوار: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی هنری است
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سبزوار با حضور اعضای این شورا در محل دفتر امام جمعه سبزوار تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین ابراهیمی رییس شورای فرهنگ عمومی سبزوار در این جلسه اظهار کرد: از جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان بایستی استفاده بهینه شود.

وی در این نشست شورای فرهنگ عمومی را ظرفیتی مهم در عرصه فرهنگی هنری و اجتماعی توصیف و افزود: یکی از مهمترین وظایف این شورا حفظ تاریخ، فرهنگ، آداب و سنن مذهبی، دینی و ایرانی در سطح بومی و محلی است.  

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار به عنوان نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در این جلسه عناون نمود: تقارن اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال جاری با نیمه شعبان را به فال نیک گرفته و اظهار نمودند که بتوان با مساعدت اعضا گامهای موثری در ارتقاء فرهنگ عمومی برداشته شود.

احمد برادران بر کیفی کردن جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان تاکید کرد و افزود: با توجه به وظایف شورای فرهنگ عمومی در خصوص سیاستگذاری مسائل فرهنگی و هنری بهتر است ابتدا موضوعات در نظر گرفته شده در کارگروههای تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نتیجه به شورای فرهنگ عمومی ارائه گردد.

در این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار و دبیر شورای فرهنگ عمومی عنوان نمود: فرهنگ در سالهای بعد از انقلاب در صدر موضوعات مورد توجه مدیران بوده و همواره بر اهمیت، ضرورت، مشکلات و عوارض فرهنگی توجه و تاکید شده است و در راس همه این تاکیدات رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری قرار دارد .

محمد علی آبادی  اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی و پیگیری مصوبات در راستای ارتقاء فرهنگ شهرستان از جمله وظایف شورا می باشد.

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید