اخبار

تالار کاشفی میزبان اجرای آیینی نوای سربداران

تالار کاشفی میزبان اجرای آیینی نوای سربداران
مسوول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی سبزوار از برگزاری اجرای آیینی نوای سربداران در سبزوار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، الهه قلعه نوی گفت: به مناسبت روز سربداران اجرای آیینی نوای سربداران توسط گروه موسیقی داروگ به سرپرستی حمید رضا سیدنیا در سبزوار برگزار می شود.

وی اظهار داشت: گروه موسیقی داروگ از گروههای هنری با سابقه و  مطرح کشوری است که با هدف شناساندن هنر اصیل وسنتی ایران در چهار بخش کوبه ای، اصیل، سه تار نوازان و موسیقی کودک در سال 1378 به سرپرستی حمید رضا سیدنیا تشکیل شد و از آغاز شکل گیری گروه تصمیم اعضا بر آن بوده است که وظیفه فرهنگی خود را در قبال بزرگان فرهنگ و ادب ایران زمین در حد توانایی گروه به انجام رساند در این راستا اجرای آیینی نوای سربداران را به مناسبت روز سربداران برگزار می نمایند.  

قلعه نوی نوازندگان گروه داروگ را حمید رضا سیدنیا نوازنده سنتور، مهدی ذوالجلالی نوازنده تار، سعید سیدنیا نوازند بربط، امین بهمن صفار نوازنده سازهای کوبه ای، مجید نقیب زاده آواز و ضرب باستانی، صادق امیر خانی نوازنده کمانچه و میلاد سیدنیا نوازنده سه تار معرفی نمود.

وی گفت: این برنامه به همت گروه موسیقی داروگ و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از 29 اردیبهشت ماه  لغایت 7 خرداد ماه در تالار کاشفی مجتمع فرهنگی و هنری اسرار سبزوار برگزار میشود .

۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید