اخبار

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نباید در مورد کنسرتهای موسیقی تصمیمات جزیره ای گرفته شود

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نباید در مورد کنسرتهای موسیقی تصمیمات جزیره ای گرفته شود
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نباید در عرصه برگزاری کنسرتهای موسیقی شرایطی پدید آید که تصمیمات جدا و جزیره ای گرفته شود

علی مرادخانی در حاشیه جشنواره موسیقی مقامی پیران چنگی طی گفت و گو با خبرنگاران در قوچان افزود: باید یک تصمیم حاکمیتی در این خصوص شکل بگیرد و همه مجموعه های مختلف آن را بپذیرند.

وی ادامه داد: کارهای عملیاتی برای رسیدن به نقاط مشترک آغاز شده زیرا در شرایط فعلی هر مجموعه ای بر اساس برداشتها و به دلیل اختیاراتی که دارد می تواند به صورت جداگانه تصمیم گیری کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این زمینه باید نقاط غیرمشترک میان مسئولان حل و فصل شود.

وی در ادامه همچنین اظهار کرد: در حوزه موسیقی مقامی اگر مشخص شود این حوزه یک عرصه زلال و پاک است قطعا شرایط برای رسیدن به یک نقطه مشترک بیش از گذشته فراهم می شود.

مرادخانی افزود: به زودی این مشکلات حل می شود، برای مثال با برخی از مسئولان خراسان رضوی صحبت شده و امیداریم این صحبتها نتیجه بخش باشد تا از این پس شاهد تعطیلی کنسرتهای موسیقی نباشیم.

وی ادامه داد: برگزاری کنسرتها در کشور بلامانع است و در همین زمینه تلاش می شود دیگر لغو کنسرت صورت نگیرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص کنسرت شهرام ناظری گفت: آنگونه که من شنیده‌ام این برنامه مجوز داشته و امیدوارم از این به بعد هیچ مشکلی برای برگزاری چنین کنسرتهایی به وجود نیاید.

وی افزود: کنسرت استاد شهرام ناظری نیز مراحل قانونی خود را طی کرده و اداره ارشاد هم مجوز آن را صادر کرده است.

۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید