اخبار

جشن تئاتر با تجلیل از هنرمندان تئاتر پایان یافت

جشن تئاتر با تجلیل از هنرمندان تئاتر پایان یافت
در جشن گرامیداشت روز جهانی تئاتر خراسان رضوی از هنرمندان تئاتر مشهد و استان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.

در مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر خراسان رضوی که با حضور سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد از هنرمندانی چون محمدرضا صولتی به خاطر کسب تندیس بهترین بازیگری مرد جشنواره تئاتر فجر، عبدا… برجسته به خاطر کسب عنوان طراحی صحنه برگزیده در جشنوارهتئاتر فجر، سید جواد اشکذری به خاطر حضور در جمع ۴ کاندیدهای پایانی بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر و منصور جهانبخش، مهدی ضیاءچمنی و سحر رضوانی برای اجرای اثرشان در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از علیرضا اسدی، معین محب‌علیان و حمیدرضا سهیلی به‌عنوان مترجم و پژوهشگر و نیز از مسعود حکم‌آبادی، سروش طاهری تهیه کننده و کارگردان نمایش «بینوایان» و منصور جهانبخش و عباس جان‌فدا به‌عنوان کارگردان و تهیه‌کننده‌ نمایش «حسن کچل» به عنوان نمایش‌های پرفروش تئاتر در سال۹۴ تقدیر به عمل آمد.

در ادامه مراسم حسین وحدتی، مهدی حسنی، الهه پژوهی، سمیه ارقبایی و محمود کرمی به‌عنوان فعالان تئاتر مشهد و نیز سیدجواد رفایی، ابراهیم زره‌ساز، حمیدرضا سهیلی، محمد ملتجی، صدرا یوسفی و علی بخشی برای حضورشان در شورای نظارت و ارشیابی تئاتر مشهد لوح سپاس دریافت کردند.

همچنین در جشن گرامیداشت روز جهانی تئاتر، از معاون فرهنگی، مدیرعامل مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و روزنامه‌نگاران فعال در حوزه تئاتر مانند روزنامه‌های قدس، خراسان و شهرآرا، هفته‌نامه نخست، خبرگزاری‌های ایسنا، تسنیم، فارس، ایرنا و مشهدتئاتر تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است؛ در این مراسم از کتاب یک سال فعالیت تئاتر مشهد به کوشش رضا حسینی نیز رونمایی شد.

۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید