اخبار

فعالان و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی گناباد تقدیر شدند

در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی از خادمان و فعالان عرصه کتاب تقدیر شد.در آیینی که به همین مناسبت در محل سالن آمفی تئاتر ارشاد اسلامی با حضور فرماندار و امام جمعه معزز و مسئولین فرهنگی شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده و با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری جهت توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه و آوردن کتاب در سبد خانوار گفت:ما در این راستا مکاتباتی را با ادارات و نهادهای شهرستان انجام داده ایم که کارکنان و خانواده های آنان را جهت عضویت نیمه بها به کتابخانه معرفی کنند.

در ادامه فرماندار و رئیس نوزدهمین دوره هفته کتاب شهرستان گفت:در هفته کتاب باید به این موضوع پرداخت که آیا با وجود انواع و اقسام رسانه هایی که امروز در اختیار است اعم از رادیو،تلویزیون،اینترنت و ماهواره و...آیا کتاب جایگاه خودش را از دست داده است.وی ادامه داد:این رسانه ها ازجمله اینترنت باعث انتقال سرعت اطلاعات می شود و خودش فی نفسه اطلاعات را منتقل نمی کند.

وی گفت: حتی اگر فضاهای ارتباطی صدها برابر وضع موجود ارتقاء یابد ،موضوع کتاب به مرور زمان کهنه نمی شود و جایگاه خودش را از دست نمی دهد.محد صفایی ضمن اشاره به معجزات پیامبران اولی العزم که معجزاتشان بیشتر حسی بود گفت:در دوران پیامبر خاتم بشر به رشدی رسید که توانست معجزه عقلی که کتاب است را درک کند.

وی در پایان گفت:پیشنهاد می کنم که اساتید،دانشجویان و طلاب معزز جهت الگوسازی بخشی از مطالعه شان را در کتابخانه های عمومی انجام دهند.

در ادامه مراسم از مولف برتر شهرستان ناشر الاسلام حاج آقای مدنی و ناشر برتر آقای علیرضا مصباح و کتابداران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اعضای فعال کتابخانه هاوکتابداران و نویسندگان کتاب نمازتجلیل گردید . 

 

۲۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید