اخبار

فعالیت بخش ویژه جنگ نرم در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی از فعالیت بخش جنگ نرم در سیزدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران در مشهد مقدس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، سردار مهدی شده عنوان کرد: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری و ناشناخته بودن بحث جنگ نرم در جامعه، همچنین ایجاد فرصت مناسب نمایشگاه کتاب و ارتباط مستقیم با مردم، بخش جنگ نرم در سالن بهار نمایشگاه بین المللی مشهد و در فضایی به مساحت یکهزار و 200 مترمربع ایجاد شده و فعالیت خواهد کرد.
وی اظهار کرد: فعالیت های بخش جنگ نرم، شامل 4 حوزه آشنایی با جنگ نرم، ابزارهای جنگ نرم، شگردهای جنگ نرم و راههای مقابله با جنگ نرم خواهد بود.
سردار شده عنوان کرد: حوزه آشنایی با جنگ نرم، شامل غرفه های معرفی انواع جنگ نرم، نمونه‌های جنگ نرم، علل تقابل غرب با جمهوری اسلامی ایران و در حوزه ابزارهای جنگ نرم نیز غرفه های رسانه، ادبیات، نشریات، اسباب بازی، فیلم و سینما، بازی های رایانه ای، ورزش، نماد و مد، مقررات بین الملل و دوره های آموزشی فعالیت خواهند کرد.
وی ادامه داد: در حوزه شگردهای جنگ نرم غرفه های شگرد های دینی، شگردهای سیاسی، شگردهای حقوقی، شگردهای فرهنگی، شگردهای احساسی، شگردهای اجتماعی و شگردهای اقتصادی ایجاد شده و به فعالیت خواهند پرداخت.
سردار شده همچنین در خصوص حوزه راه های مقابله با جنگ نرم، اظهار کرد: این بخش شامل غرفه های کشتی نجات، مظلوم مقتدر، بصیرت اسلامی، عمارها، دشمن شناسی، علما و عرفا، معرفی افراد صاحب قلم و متفکر و همسو با نظام ولایت، حبل المتین، مهدویت و انتظار، دفاع مقدس و شهدا، شهدای جهانی و شهدای توابین، هنر، کاریکاتور، حجاب و عفاف، کودک، عاشورا و محرم می باشد.
وی همچنین با اشاره به اجرای فعالیت های فوق برنامه شامل همایش ها، نشست های تخصصی و مسابقات در بخش جنگ نرم، تصریح کرد: ثبت نام از دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم و همچنین دانش آموزان و نوجوانان در این راستا، برگزاری کلاس های تخصصی و جهادگران در
فضای مجازی برای تاثیرگذاری در جامعه و حضور کارشناسان کشوری جنگ نرم در غرفه برای پاسخ گویی به سوالات مردم از دیگر فعالیت های این بخش می باشد.
معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: بخش جنگ نرم سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در مجموع دارای 76 غرفه است که 36 غرفه از این تعداد، مربوط به عرضه محصولات فرهنگی جنگ نرم به صورت تخصصی می باشد.
۲۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید