اخبار

برگزاری جشن غدیر در کانون های مساجد خراسان رضوی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی به تشریح برنامه های دهه ولایت و امامت پرداخت و از برگزاری جشن های غدیر در کانون های این استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، محمد حسین عبداللهی،مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی برگزاری مسابقه خطابه ماندگار و توزیع کتابچه آن بین اعضای این کانون ها، تجلیل از مدیران سادات کانون های مساجد و توزیع پوستر به مناسبت عیدغدیر را از جمله برنامه های این دهه ذکر کرد و اظهار داشت: مسابقه کتابخوانی از حکمت های نهج البلاغه، برپایی نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد با موضوع امامت و ولایت از دیگر برنامه های این ایام است.

وی در ادامه از آغاز به کار فعالیت و تجهیز 41 کانون جدید التاسیس در شهرستان نیشابور و 24 کانون در گناباد و 10 کانون در بجستان در دهه ولایت خبرداد و اذعان داشت: با توجه به صدور مجوز 41 کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه در شش ماهه اول سال و آغاز فعالیت این کانون ها، پروژه تاسیس و تجهیز این کانون های جدید التاسیس با تحویل تجهیزات در این ایام به پایان می رسد.

  وی درادامه از برگزاری جشن های غدیریه در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان  خراسان رضوی خبردادو تصریح کرد: با توجه به اینکه موضوع ولایت و ولایت مداری رمز پیروزی جوامع اسلامی بوده است و دشمنان این موضوع را مانع رسیدن به اهداف خود می دانند و همیشه سعی بر از بین بردن این موضوع دارند، باید در ترویج و تبیین آن تلاش شود.

عبداللهی افزود: مسئله امامت و تبعیت از امام و ولایت فقیه یک مسئله بسیار مهم‌ در دین و شریعت اسلام است که در بطن واقعه غدیر نهفته است.

وی در ادامه از آغاز به کار برنامه های اجرایی جشنواره فرهنگی قرآنی بشارت در دهه ولایت خبردادو خاطرنشان ساخت: ارسال پیامک عید غدیر،‌نصب بنر، آزین بندی و برگزاری جشن و مسابقه غدیر از جمله برنامه های این نهاد است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد با برنامه ریزی های انجام شده، برنامه های پرمحتوایی و با رویکرد تبیین موضوع مهم غدیر و ولایت برگزار می کنند.

 

۲۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید