اخبار

استاندار خراسان رضوی:پرورش افراد کتاب خوان اولویت اول آموزشی استان است

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به ضرورت ها و نیازهای موجود، پرورش افراد کتابخوان اولویت اول آموزشی استان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، دکتر محمود صلاحی تصریح کرد: گرچه انجام اقدامات ساختاری و زیر بنایی، مانند احداث کتابخانه یکی از اولویت‌های اصلی آموزشی در استان است، اما ترویج فرهنگ مطالعه و پرورش افراد کتاب خوان، از آن مهم تر است.
 رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی گفت : کتاب یکی از عامل اصلی پیشرفت در جوامع است و جامعه ای موفق تر است که با کتاب بیشتر مانوس باشد.
 وی با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در میان افراد جامعه، اظهار کرد: بالا بودن سرانه مطالعه در یک جامعه، نشان از هدفمند بودن جامعه و تلاش هرچه بیشتر افراد آن برای ساخت آینده ای بهتر است.
صلاحی با اشاره به تاکیدات موجود در قرآن کریم درباره اهمیت کتاب و امر مطالعه، عنوان کرد: گرچه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای کتاب و کتابخوانی ارزش زیادی نهاده شد، ولی باز هم در کشور ما، فرهنگ مطالعه و کتاب به جایگاه واقعی خود دست نیافته است.
وی با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی در این حوزه و ایجاد شیوه های نو برای گسترش فرهنگ کتابخوانی، گفت: بی شک استفاده از ظرفیت های موجود در مساجد استان و تولید کتاب های جیبی در افزایش سرانه مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی به ویژه در میان جوانان، نقش موثری خواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان رضوی همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی است، از این رو باید نهادهای برگزار کننده و مرتبط با این امر، برای افزایش استقبال مردم از نمایشگاه، تمام توان خود را به کار گیرند.
۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید