اخبار

خراسان رضوی در ردیف 3 استان برتر کشور در زمینه چاپ و نشر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی یکی از 3 استان برتر کشور در زمینه چاپ و نشر است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، سید جواد جعفری در نشست خبری برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران، تصریح کرد: به سبب تلاش های قابل تحسین اهل قلم، مولفان و 500 موسسه انتشاراتی استان، خراسان رضوی در ردیف برترین استان های کشور در زمینه چاپ و نشر قرار گرفته است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی، در آستانه نوزدهمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: به همت مراکز انتشاراتی استان تعداد عناوین کتب چاپ شده در استان از 2 هزار و 700 عنوان در 6 سال گذشته به 5 هزار عنوان در سال جاری و تعداد کتاب چاپ شده نیز طی این مدت، از 7 میلیون نسخه به 25 میلیون نسخه افزایش یافته است.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران از 25 آبان ماه الی 3 آذرماه در مشهد، اظهار کرد: نمایشگاه امسال به لحاظ کیفیت و کمیت با سال گذشته متفاوت است که از مصادیق آن می توان به افزایش قابل توجه تعداد ناشران، فعالیت های فرهنگی، اضافه شدن بخش جنگ نرم، حضور ناشران خارجی و شاخص داخلی اشاره کرد.
جعفری با عنوان این که شعار نمایشگاه امسال با توجه به تقارن با اعیاد قربان و غدیر «امامت و ولایت» می باشد، اعلام کرد: سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران، دارای 710 غرفه و با حضور 580 ناشر در محل دائمی نمایشگا‌ه‌های بین المللی مشهد برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نیاز افکار عمومی و اصرار و تلاش مسوولان استانی به برگزاری سالانه نمایشگاه استانی کتاب در خراسان رضوی، سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران خراسان رضوی را میدانی برای تبادل اندیشه و اعتلای آگاهی ها و بصیرت افزایی، تقویت و ترویج فرهنگ بومی- اسلامی، همفکری و رشد جامعه، انس بیشتر با کتاب، بررسی کارنامه یکساله نشر کتاب و مولفان استان و کشف استعدادها در این حوزه عنوان کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید