اخبار

ششمین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر های استان برگزار شد

ششمین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر های استان برگزار شد
ششمین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر های استان با محوریت برنامه های کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد استان با حضور معاون استاندار خراسان رضوی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مهندس «محمدحسن واحدی» معاون هماهنگی امور زائران استان ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی فعالیت‌های اعضای ستاد خدمات سفر در نوروز 95 اظهارکرد : استان خراسان رضوی همه ساله در نوروز میزبان خیل عظیمی از مشتاقان زیارت بارگاه منور رضوی است بنابراین ضروری است هماهنگی لازم جهت انجام فعالیت‌های اعضای ستاد خدمات سفر در نوروز 95 صورت گیرد تا بتوانیم میزبان خوبی باشیم .

وی ادامه داد : در نوروز امسال طرح شاخص های امتیازدهی به خدمات سفر ویژه مسافران نوروزی در سراسر کشور با مشارکت دستگاه های عضو ستاد خدمات رسانی در کشور به اجرا در می آیدبنابراین انتظار می رود مانند سنوات گذشته با ارائه برنامه های کیفی و کمی مناسب بتوانیم در امر خدمات رسانی موفق عمل کنیم .

وی تصریح کرد : تلاش کنید در بخش تبلیغات ،بروشوها و ویژه نامه های پیش بینی شده به صورت یکپارچه ومنسجم طراحی شود و از پراکندگی جلوگیری نمایید چرا که باید زائر با دریافت یک بروشور تمامی خدمات فرهنگی و اجتماعی مورد نیاز خود را کسب نماید .

وی ادامه داد : در 25 اسفندماه مانور خدمت در کمپ غدیر انجام می شود که هر یک از کمیته ها به ارائه برنامه ای خود می پردازند.

در ادامه سید سعید سرابی با تاکید برآنکه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات سفر استان با برنامه های پیش بینی شده آماده خدمات رسانی است گفت : این کمیته مانند سنوات گذشته با همکاری دستگاه های عضو سعی دارد خدمات ارزشمند ی را ارائه نماید .

وی تاکید کرد : برگزاری نمایشگاه کتاب ،محصولات فرهنگی و هنری ،آثار هنری و صنایع دستی ، تهیه وتوزیع بروشور های متنوع فرهنگی ، ایجاد پایگاههای اطلاع رسانی ویژه مسافرین ایام نوروز توسط آموزش و پرورش استان ، فعال سازی مراکز فرهنگی هنری تحت پوشش جهت ارائه  خدمات فرهنگی و هنری از جمله برنامه های پیش بینی شده دراین ستاد است .

سرابی تصریح کرد : تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر در اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرستان های استان ،اجرای مسابقات فرهنگی هنری، اجرای تئاتر های خیابانی و صحنه ای از دیگر برنامه های پیش بینی شده است .

وی بر لزوم عملیاتی کردن مصوبات جلسات ستاد هماهنگی خدمات سفر استان توسط دستگاه های اجرایی ذیربط تأکید و اظهارکرد: با توجه به اهمیت سفر در ایام نوروز می توان ابراز امیدواری کرد با تلاش دستگاه های حاضر بتوانیم  تصویر مثبتی از مهمان نوازی مردم استان که به آن شهرت داریم رابه نمایش بگذاریم .

 سرابی بیان داشت: زحمات دستگاهها در ایام نوروز بسیار ارزشمند است و جای تقدیر دارد، اما همدلی و همکاری تمام دستگاهها برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران را می طلبد.

وی گفت : انتظار می رود سازمان ملی ورزش و جوانان با تعریف برنامه ویژه ورزشی برای جوانان برنامه های خوبی را ارائه دهد و همچنین با کمک تشکل های مردم نهاد که زیر مجموعه این اداره کل است بتوانیم برنامه های دیگری را در بخش فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم .

در ادامه این جلسه هریک از دستگاه های عضو به بیان برنامه های پیش بینی شده خود پرداخت .

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید