اخبار

شاعران نیشابوری برگزیدگان نهمین جشنواره ملی شعر بهار معرفی شدند

شاعران نیشابوری برگزیدگان نهمین جشنواره ملی شعر بهار معرفی شدند
نهمین جشنواره شعر ملی بهار با معرفی برگزیدگان و انتخاب نازنین مریم عمارلو و معصومه سادات شاکری شاعران نیشابوری در تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: نهمین جشنواره شعر ملی بهار در سه بخش شعر کلاسیک، شعر نو و طنز با موضوع بهار و نوروز، برگزار شد که در نتیجه فراخوان اولیه بیش از 1050 شعر از شاعران جوان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

رمضانعلی بیات ادامه داد: اشعار ارسالی توسط هیئت داوران متشکل از شهرام میرشکاک، لیلا کردبچه و حامد ابراهیم‌پور مورد داوری قرار گرفت که در نهایت 94 شعر جهت انتشار در کتاب جشنواره مورد تایید قرار گرفت.

بیات خاطرنشان کرد: پس از داوری هیئت داوران نازنین مریم عمارلو و معصومه سادات شاکری شاعران جوان نیشابوری رتبه اول شعر کلاسیک و رتبه دوم شعر نو را از آن خود کردند.

وی یادآورشد: اشعار برتر این جشنواره به همراه تعدادی از اشعار شاخص ادبیات فارسی با موضوع بهار در مجموعه شعری با عنوان «بهار بهانه از راه می‌رسد» از سوی نشر ماه باران به چاپ رسید که در این مراسم رونمایی گردید.
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید