اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: نیشابور نگین فیروزه فام کتاب ایران

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: نیشابور نگین فیروزه فام کتاب ایران
سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی انتخاب نیشابور را شایسته عنوان پایتخت کتاب ایران دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، متن پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به شرح زیر است:

نیشابور؛ نگین فیروزه فام کتاب ایران.

در ایامی که زمستان آخرین سختی های سال جاری را با رجعت خادم خورشید ، حضرت آیت الله واعظ طبسی (ره) بر سرزمین شمس الشموس (ع) روا داشت ، حلاوتی هر چند دیرهنگام را به جامعه ی دانشوران خراسان و نیشابور عطا شد و تسلایی بر درشتی این ایام گردید.

مهد شعر و ادب، علم و هنر و تمدن فروزان اسلامی که هماره بر فراز فرهنگ ایران عزیز، با ظهور و حضور فرهیختگان و ادب آموختگان با قدرش خوش درخشیده است، فرنام پایتخت کتاب ایران را به نام خود مهر نمود.

بی شک این فخرِ دیار بینالود و سرزمین خراسان، جز با همدلی، سعی ساعی، تدبیر و نیک اندیشی جمع فاضلان گرانمایه، مقام عالی استاندار، فرماندار ارجمند، شهردار محترم و شورای اسلامی پر تلاش نیشابور، انجمن سیمرغ همکارعزیزریاست با اراده ی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، همراه با تمامی مسئولان نیشابور و مردمان بزرگوار ام البلاد خراسان حاصل نمی آمد.

نهایت سپاس و تکریم بر این همت عالی و شادباش این توفیق بر تمامی مردمان نجیب، شرافتمند و فرزانه ی ابرشهر ایران.

امید واثق داریم با حسن نیت، نظر نیک، خردمندی و حمایت استاندار معزز، زمینه ی تحقق ثبت عنوان پایتخت کتاب جهان برای پایتخت کتاب ایران ، نیشابور، دور از دسترس نخواهد بود.

مراتب قدردانی خود را به دبیر محترم و هیأت داوری جشنواره پایتخت کتاب سال که با رأی خود بر شایستگی و استحقاق نیشابور صحه گذاردند معروض می دارم و از خداوندِ کتاب و قلم، رفعت روزافزون مرتبه ی کتاب و کتابخوانی در سراسر ایران اسلامی را مسألت می نمایم.

سربلندی از آن ِ بخردان باد.                    

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۹:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

حمزه رضوی
۱۳۹۴/۱۲/۱۷ Iran
0
0
0

ضمن تشکر و قدردانی فراوان از تمامی عزیزان مسول خصوصا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی جناب سرابی که برای به دست آوردن پایتختی کتاب همکاری بسیار خوبی با اداره فرهنگ و ارشاد نیشابور انجام دادند چرا که اگر این همکاری همه جانبه نبود این این عنوان مهم
به دست نمی آمد اکنون نیشابور نماینده استان علم و فرهنگ خراسان رضوی به عنوان پایتخت کتاب کشور انتخاب شده که باعث آبروداری برای استان عزیزمان است امیدوارم تلاشها و همکاریها ادامه دار باشد چرا که کار تمام نشده بلکه تازه شروع شده است


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید