اخبار

به فعالان فرهنگ و ادب شهرستان بردسکن جایزه ادبی اهدا شد

به فعالان فرهنگ و ادب شهرستان بردسکن جایزه ادبی اهدا شد
طی مراسمی در سالن ادارهه فرهنگ و ارشاد اسلامی بردسکن اولین جایزه ادبی نوری خراسانی به فعالان حوزه فرهنگ و ادب شهرستان بردسکن اهدا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،حسن مدرس مقدم ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بردسکن ضمن اعلام این خبر افزود: 12 اسفند ماه سالروز تولد یکی از مفاخر ادبی شهرستان بردسکن بنام سید مرتضی نوری خراسانی از سسله جلیله سادات و از مفاخر ادبی شهرستان و اولین رئیس انجمن ادبی جلال آل احمد می باشد و به همین خاطر، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی این جایزه ادبی همه ساله به فعالان فرهنگ وادب شهرستان اهدا خواهد شد.

طی مراسمی در اولین دوره اهدای این جایزه ادبی هشت نفر از چهره های ادبی شهرستان مورد تقدیر قرار گرفتند. در ابتدا از شهید محمد رضا غفوری به عنوان یک چهره ادبی که تنها شهید شاعر شهرستان به شمار می رود تجلیل به عمل آمد و در ادامه  از احسان ایلخانی به خاطر فعالیت در عرصه ادبیات فولکلور و اشعار محلی تجلیل شد.

از سید محمد عبداللهیان و محمد حسن قانعی مطلق به خاطر تحقیق و پژوهش در حوزه های ادبی تجلیل به عمل آمد.

همچنین از فاطمه یوسفی مسئول انجمن داستان نویسی و هنرمند خردسال سیده زهرا موسوی به عنوان خرد سال ترین قصه نویس شهرستان و مجتبی نظام آبادی از چهره های پر افتخار شهرستان در زمینه شعر و کسب جوایز متعدد در جشنواره های شعر استانی، محمود فخر غلامی،حبیب الله حاجی زاده تجلیل به عمل آمد. 

در پایان مراسم تندیس یاد بود و لوح افتخار به آقای دکتر سید سعید نوری خراسانی به نمایندگی از خانواده مرحوم مرتضی نوری خراسانی اهدا گردید.

این دوره اولین جایزه ادبی نوری خراسانی بود و همه ساله در 12 اسفند ماه چهره های فعال ادبی شهرستان شناسایی و تجلیل خواهند شد.    

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید