اخبار

معاون وزیر:اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگوی نیاز فرهنگی و هنری جامعه نیست

معاون وزیر:اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگوی نیاز فرهنگی و هنری جامعه نیست
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر گفت : اعتبارات اختصاص یافته به این وزارتخانه نمی تواند پاسخگوی نیاز جامعه از این وزارتخانه باشد.

به گزارش روابط عمومی داره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه شب در جمع اصحاب فرهنگ و هنر استان خراسان رضوی؛ مجموع اعتبارات فرهنگی کشور در سالجاری را پنج هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ٧٧٠ میلیارد تومان از این رقم به وزارت فرهنگ ارشاد و مابقی بین دستگاهها، نهادها و متولیان امر فرهنگ توزیع می شود.

کار اندیش با اشاره به لزوم صرفه جویی در اعتبارات حوزه فرهنگ و ارشاد، اظهار کرد: با سپردن کار اجرایی برگزاری نمایشگاه و جشنواره های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی، هزینه برگزاری این فعالیت ها که نسبت به سال های گذشته بسیار کاهش یافته است.

کار اندیش مروستی با بیان اینکه وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست گذاری ، برنامه ریزی ، نظارت و حمایت است افزود: ضروری است با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی موسسات و مراکز فرهنگی و هنری و نیز انجمن ها درجهت اهداف این وزارتخانه بیش از پیش گام برداشت .

معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: در دولت یازدهم تصدی گری کاهش پیدا کرد و بسیاری از امور وزارتخانه به بخش خصوصی واگذار شده است و نتایج خوبی را به دنبال دارد.

وی به سیاست تمرکز زدایی در وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی اشاره کرد و خاطر نشان شد: اعتبارات به استانها سوق داده شد و در سال گذشته اعتبارات در بخش استانها افزایش هم پیدا کرد.

کار اندیش اضافه کرد : علیرغم همه مشکلات بودجه ای که دولت تدبیر و امید طی یکسال گذشته با آن مواجه بوده، سعی شده است فعالیت های در خور و شایسته ای در حوزه فرهنگ و هنر انجام شود.

این معاون وزیر با بیان اینکه از آثار فاخر و ارزشمند هنرمندان حمایت خواهیم کرد افزود: اگر اهالی فرهنگ و هنر دچار مشکل خاص یا مبتلا به بیماری صعب العلاج هستند بصورت ویژه از انان حمایت می شود.

 وی ادامه داد: تمام تلاشمان این است که بتوانیم به رغم مشکلات موجود، رسیدگی به وضعیت استانها را بهتر کنیم.

معاون وزیر در ادامه تصریح کرد : برای  انجمن های فرهنگی و هنری استانو فعالیت های ویژه استان  اعتبار خاصی را اختصاص خواهیم داد تا بتوانیم مشکلات انجمن ها در این استان را حل کنیم .

وی درخصوص پلمپ آموزشگاه های آزاد هنری توسط شهرداری مشهد گفت : بررسی و پیگیری ویژه ای در این خصوص انجام خواهم دادتا مشکل ایجاد شده رفع گردد.

در این نشست اصحاب فرهنگ و هنربا توجه به دغدغه هاو احساس مسئولیت و توانمندی ها و بضاعت فرهنگی و هنری خود مسائل و مشکلات  را بیان کردند ودر بعضی موارد به ارائه راهکار پرداختند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۶:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید